Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, aki kijelentette,...

Van olyan, aki kijelentette, hogy nem akar gyereket sosem, de átkattant valami és vállalt?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, akinek becsúszott és megtartotta, hanem tudatosan megváltozott a véleménye és vállalt.

2018. máj. 7. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Akaratgyenge, befolyásolható emberek esetében, akiknek nincs saját véleményük és a környezetüknek elvárásai határozzák meg minden cselekedetüket, természetesen van ilyen.
2018. máj. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Lehet off, de...

Én alapvetően nem szeretnék gyereket, de még nem vagyok benne teljesen biztos. Azt viszont biztosan tudom, hogy maximum örökbefogadnék, mert szülni semmikép nem szeretnék.

2018. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
32 éves koromig eszembe se jutott.Azóta van kettő:D
2018. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Igen, évekig nem akartam.

Aztán összeházasodtunk, belekezdtünk egy lakásprojektbe, tudatosult bennem, hogy 30 lettem... És egyszerűen átkattant minden. Úgy éreztem, nincs értelme az egésznek. Hogy majd ha elérjük a céljainkat, lesz egy szép, saját otthonunk, értelmetlenné válik minden, amiért küzdöttünk. Ott ülünk majd 15-20 év múlva a szépen felépített életünkben, és nem lesz értelme, mert nem lesz kinek tovább adni.

Eleinte nagyon nehezen fogadtam magamban ezt a változást, de aztán egyre jobban elhatalmasodott bennem az érzés, hogy gyereket akarok. Most dolgozunk rajta, hogy összejöjjön :)

Az, hogy másik mit gondoltak erről meg mit gondolnak most a legkevésbé sem érdekel. Van, aki hülyének néz miatta, van aki szerint mindig is akartam, csak nem voltak megfelelőek a körülmények. Nagyon nem izgat :) Én tudom, mi játszódott le bennem, én éltem meg ezt a változást.

2018. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen


17-19 évesen kijelentettem hogy nekem sosem lesz gyerekem..később 22 évesen talán egyszer majd szeretnék..mondtam


25 évesen pedig már vágytam rá,

Férjem szerint erre. Világra minek? volt ez 23 évesen..


Most 10 év kapcsolat után 31 és 32 évesen születik meg a várt, tudatosan vállalt babánk..


Tehát igen, a biológiai óra át tudja kattintani az embert

Kell hozzá a környezet is

Egy munkatársam 36 évesen kijelenetett h neki nem kell és férjhez sem szeretne menni

38 évesen találta meg a párját rléletében először lett stabil kapcsolatat..

Férjhez ment és gyereke is lett 40 éves kora előtt


Tehát ha a hátér megvan akkor hamarabb jön el a vágy a hyerek után



De vannak akiknek sosem jön el..

Vannak akiknek sosem kell, h. gyerekük legyen

2018. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

A párom volt így. Mielőtt megismert határozottan jelentette ki mindenkinek, hogy ő nem akar gyereket, és nem tudja, hogy ez változna-e valamikor. A megismerkedésünk után nem sokkal valahogy szóba került a dolog, akkor már azt mondta nem bánná, sőt, nagyon örülne annak ha lenne egy babánk. Rá egy hétre teherbe estem. :)

(21 hetes kismama)

2018. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy időszak, amikor azzal áltattam magam, hogy nem akarok.

Most nagyon szeretnék. Sajnos négy hete vetéltem...

2018. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a párommal pl nem akartunk gyereket 25 éves korunkig. Aztán mindkettőnkben átkattant valami. Lehet az is befolyásolta, hogy barátainknak van gyerekük és láttuk milyen boldogok, és egyszerűen rájöttünk, hogy gyerek nélkül nem teljes a boldogság, tudatosult bennünk, hogy mi is akarunk. És mielőtt valaki azt hinné, hogy a gyermeknek csak a pozitív oldalát láttuk a barátainknál, természetesen tudtuk mi mindennel jár a gyerek,főleg én hiszen nővéremmel babáztam az ő kislányai a keresztgyerekeim. Aztán majdnem 2 év próbálkozás után, már annyira vágytunk rá, hogy szomorú voltam, ha megláttam egy kisbabát, hogy nekünk miért nem sikerül, elvoltam keseredve. De nem adtuk fel. Már lombikon agyaltunk, amikor egyszer csak mégis meglett az a 2 halvány csík a teszten :) Most 12 hetes vagyok. És boldog, bár tudom, vigyázni kell nagyon még magunkra. Ikrek lesznek 😀 Egy gyereket akartunk, de így alakult :)
2018. jún. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én tiltakoztam a legjobban. Rühelltem a gyerekeket, minden anyukát, mindenkit, aki a gyerekét mutogatta nekem és róla beszélt. Nem érdekelt. Szó szerint kivert a jeges veríték, ha arra gondoltam, hogy anya leszek.


Utána 28 évesen megismertem a páromat. Az igazit :) és minden vágyam, hogy kisbabánk legyen :)

2019. máj. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én soha nem akartam gyereket. És még nem kattant át bennem semmi. 60 éves vagyok,és eddig egy boldog, gyerekmentes életem volt. Remélem ez így is marad még 10-20 évig, ha a jóisten is úgy akarja.
2021. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!