Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Betegségek és a teherbeesès-te...

Betegségek és a teherbeesès-terhesség , van összefüggés?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Olyan munkakörben dolgozom ahol elég sűrűn üti fel a fejét a megbetegedés , és sajnos mivel enyhén immunhiányos vagy el kapom énis sokszor !

A kérdésem ezzel kapcsolatban hogy befolyásolja e ez a teherbe esést gondolok itt arra ha lebetegszem ènis akkor a betegség miatt lehet hogy ha ossze is jon a baba nem marad meg ?

Illetve milyen hatással van a babára ha az első hetekben lebetegszem ?

Szerintetek meddig dolgozhat terhesen valaki ilyen helyen ? Èn például ugy gondolom minnel hamarabb elmennek táppénzre de felek hogy emiatt rossz szemmel néznek rám . Ez a kérdés azert merült fel bennem mert mult hónapban peteérés után 1héttel másfél hétig mandula gyulladasom volt antibiotikumot nem szedtem , nem jött meg és pozitív lett a teszt de sajnos nem maradt meg a baba rá 5napra megjött erősen darabosan.

Egyèbkent imádom a munkám , csak sajnos a sok betegségtôl tartok !

Köszönöm a válaszokat !



2018. máj. 24. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Orvossal kéne beszélned, tanácsot kérni. Vannak betegségek, amik kifejezetten veszélyesek a magzatra nézve, de szerencsére nem a mandulagyulladás szintű gyakori nyavalyák, hanem sokkal komolyabbak. Ezeknek a kisebb betegségeknek nincs akkora hatása a szervezetre. Szóval orvossal kéne beszélned, hogy mi ellen oltathatnád esetleg be magad, és hogy mi legyen a munkáddal, ha most babát szeretnél, maradhatsz-e.

2018. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem komoly betegségekről van szó , inkább a folyamatos felsőléguti betegségek , hányás -hasmenés jellemző de ez körülbelül folyamatosan egesz évben .

Mindenképp szeretnék maradni amig teherbe nem esem

2018. máj. 24. 18:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még peteérés előtt pár nappal voltam beteg, de nem okozott a terhességben gondot.


A mandulagyulladást meg tipikusan baci okozza, amire kell antibiotikum, különben szövődm€nyes lehet. Én 2szer is elkaptam terhesen.

2018. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. A szervezet védi a babát. Inkább a tartós stressz lehet rá rossz hatással + 1-2 komolyabb betegség (pl.himlők).


Kisgyerekek között dolgozok de várandósság miatt sem tervezek korábban elmenni táppénze a bacik miatt. Te milyen munkakörben dolgozol, hogy ennyit betegeskedsz?

2018. máj. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikusan az a helyzet, hogy döntened kell: akarsz e babát vagy nem.

Értem, hogy akarsz. Ha azonban valahogy rendezed magadban, hogy valójában mennyire, mit vagy hajlandó feladni érte és ezt ki is nyilvánítod az életedben, akkor egyértelmű lesz az is, hogy jön e a baba.

2018. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy szeretnek gyereket ez egyértelmű de attól még nem mondhatok fel , tényleg szuper a munkám , mivel ez a szakmám nem is igen találnék mást , ráadásul tényleg olyan ami tök kismama , baba barát .

Egyetlen egy probléma van az hogy havi egyszer legalább lebetegszem hol kicsit hol jobban pl most is beteg vagyok

2018. máj. 25. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy érzem nem sikerült jól kifejeznem magamat.


Innen nézve nem az "az egyetlen probléma", hogy havonta egyszer lebetegszel.


Sajnos döntened kell gyerek vállalás vagy a szeretett munka. Ha gyereked lesz, és komolyan akarod, akkor azt is akarod, hogy ÁLDott legyen az élete. Ehhez ÁLDozatot kell hoznod. Az idődet kell rá "ÁLDoznod". A munkádra nem marad már idő.

2018. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat de mèg mindig nem értem
2018. máj. 26. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!