Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az, hogyan fordulhat elo,...

Az, hogyan fordulhat elo, hogyha kimarad valakinek a menstruacioja, akkor csak 1 het kesessel vagy kettovel mutatja ki a teszt?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyet olvastam.
2018. máj. 29. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy nőgyógyászt, ő is ezt fogja mondani, hogy a kimaradt után tesztelj, illetve ha elmész nődokihoz akkor a kimaradt menzesz után bő 1 héttel tud bármit is nyilatkozni a terhességről. Kb 2 hete kérdeztem meg ezeket az orvosomtól.
2018. máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De az miert van, hogy valakinek neg a tesztje es valakinek meg pozi mar a menszesz napjan? 5 napja kesik, teszt negativ.
2018. máj. 29. 07:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A menzesz csak tájékoztató idöpont, a ciklus során bármelyik napon teherbe eshetsz, azaz lehet éppen a menzeszt közvetlenül megelözö napon is - ilyenkor csak két hét múlva történik a beágyazódás, és a teszt csak akkortól pozitív.
2018. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Így bizony.

Én pl 2 hete voltam együtt párommal és volt egy kis malőr, de azt hiszem nem lehet belőle baj, mindenesetre várom, hogy megjöjjön. Elvileg holnap kellene.

Pár napja teszteltem, az neg lett de nyilván nem jelent semmit.

A következő tesztet szerintem a hét második felén csinálom meg, akkor is ha közben megjön, jobb biztosra menni.

Amúgy meg mindenkinek más. Ezért én több féle jó minőségű tesztet szoktam venni és ha úgy van, akkor dokihoz is elmennék, hogy biztos legyek.

2018. máj. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy szimplán először korán tesztelt és utána már csak sok időre rá. Vagy biztos van olyan, hogy épp annál a ciklusnál valami miatt (stressz, nátha...:) eltolódott a peteérés és ovuláció és ezért tolódott volna menzesz is, csak közben egy későbbi együttlétből megfogant/beágyazódott. Olyan is előfordulhat, hogy többszöri peteérés van egy ciklusban vagy rövidebb luteális fázis mellett (ami csökkenti az esélyeket) valahogy mégis megtapad és még vagy megjön (de jellemzően kevesebb, de még ez sem biztos) vagy már nem.

De azért szerintem gyakrabb lehet, hogy csak késik (aminek sok oka lehet a banálistól az életveszélyesig) és nincs terhesség. Kalkuláld bele, hogy fórumokon a kivételes vagy problémás esetekről több szó esik. Ha pozitív lesz a teszt, akkor azért menj dokihoz, ha meg nem jön meg a várható után két hét múlva se, akkor meg azért.

2018. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

"5 napja kesik, teszt negativ."


Mert mondjuk lehet még nem is késik. Ilyen egyszerű.

Nem vagyunk gépek, bármikor lehet egy hosszabb ciklus.

2018. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem a mensitől függ, hanem az ovuláció idejétől, ami egyénenként tök változó. Sőt még saját magamon is tapasztaltam, hogy volt már egy héttel később is, mint kellett volna, ilyenkor a mensi is annyival később várható.
2018. máj. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Stressz miatt kicsit később volt ovulációm. Kb. a nem várt napján lehetett a beágyazódás. 6 nappal később lett a teszt pozitív.

Többször korrigálta a doki szülés várható napját, mert végig kb. egy hetes lemaradást mutatott az utolsó menstruációhoz képest.

2018. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem szokott kesni, ovum is akkor volt, ereztem, mikor kellett lennie. A nem vart napjwtol 37.1 a hom, alapho 36.6 es menseszkor esni szokott. Stresszes nem vagyok, legutoljara tavaly oktoberben voltam stresszes, mert nagypapam agyi infarktust kapott es akkor is megjott. Gyogyszereket nem szedek. Legutoljara 1 evvel ezelott, elso terhessegemnel voltak vizsgalataim, minden jo volt. Parommal 10-én egyutt voltunk, el is ment, azota nem szexeltunk, mert nincs itthon.
2018. máj. 29. 08:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Pár napot várj még,aztán tesztelj újra.Mást nem nagyon tehetsz.
2018. máj. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!