Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem nagyon értem ezt az...

Nem nagyon értem ezt az ovulációs dolgot, hogy mikor is kellene együtt lennünk hogy jöjjön a baba? Mindenhol mást olvasok, nem egyértelmű számomra.

Figyelt kérdés
Általában 28 napos ciklusaim vannak. Ritkán 1-2 napos eltéréssel. A menstruációm is átlag 5 napig tart. Szóval mondhatom hogy rendszeres. A párommal a most kezdtünk el próbálkozi, a menstruáció utáni 2. Nap éjszakáján voltunk együtt.
2018. jún. 7. 01:04
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
79%
a menstruáció első napjától kell számolni a ciklust. Tehát onnantól, hogy megjött kb a 10-14. napon van az ovuláció, ilyenkor érdemes többet együtt lenni ezekben a napokban.
2018. jún. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Már leírták, de annyival kiegészíteném:

Ha letöltesz bármilyen menstruációs alkalmazást a telefonodra. Beállítod benne a saját ciklusod szokásait, akkor az app még a termékeny napokat is jelöli illetve az ovu napját is. Ezek persze csak ideális esetben valós dátumok. Nem törvényszerű, lehet tőle eltérés. De úgy még számolnod sem, csak ránézel és tudod mely napokon érdemes biztosan összebújni :)

2018. jún. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a biztos, ha két naponta együtt vagytok. Így mindegy, mikor van ovuláció, nem csúsztok le róla.
2018. jún. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Következő menzesz első napjától kell visszaszámolni 14 napot, ami esetedben szintén 14 nap az előző menzesz első napjától.

De ez csak a tankönyvi átlag, vannak eltérések: van ugye, hogy rendszertelen vagy nincs peteérés vagy több van, vagy később vagy előbb, akad olyan is, aki menzesz alatt esik teherbe és olyan is aki, aki sehogy sem, hiába van elvileg minden rendben és időzítve...

Ezért szokták javasolni, hogy kétnaponta vagy ha az nem megoldható, figyelheted magad, hőmérőzhetsz vagy vehetsz ovulációs tesztet, de ha ráér, elég a rendszeres nemi élet, amikor jólesik, és inkább azzal számolni, hogy tök természetes az is, ha nem az első hónapban jön össze, meg az is, ha igen :)

2018. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt nem értem..csak annyit kellett volna beírni a google-ba,hogy "menstruációs ciklus" vagy "peteérés".Szörnyű,hogy felnőtt emberek x idő után sem képesek önállóan használni az internetet.

Mi nem egyértelmű abban,hogy a következő várható menstruációdtól visszaszámolva 14 napra van a legtermékenyebb napod..?

2018. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!