Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudtátok meg először...

Honnan tudtátok meg először hogy terhesek vagytok? Mikor vettétek észre az első jeleket?

Figyelt kérdés
Először is avval kezdeném hogy nem, nem 13-14 évesek vagyunk, én 24 vagyok a párom 29 és nagyon nagyon nagyon szeretnénk kisbabát, 1 éve jöttünk haza külföldről, és úgy látszik 1 éven belül kész is lehet a házacskánk, és előre sajnálom hogy még egy ilyen kérdéssel több lesz az oldalon, viszont a többi kérdésnél nem nagyon találtam normális, nem beszólogatós választ. Tehát a kérdésem a következő azoktól az anyukáktól akik márt a TESZT ELŐTT tapasztaltak tüneteket hogy: Mikor volt az első/mi? Honnan tudtátok, esetleg fordult meg a fejetekben hogy nem ártana megcsinálni egy tesztet a MENSI KIMARADÁSA ELŐTT. Igen tudom sokan mondjál hogy azelőtt nincs semmi, de hátha van valakinek tapasztalata. :)

2018. jún. 10. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Semmi extra, csak úgy tudtam, éreztem. Ha nagyon bele akarok magyarázni valamit, akkor mindkétszer éreztem ilyen szurkálást a méhemnél. A lányommal napokig, mire leesett, hogy mi lehet ez, mert akkor épp nem is számítottam babára. Most a másodiknál számítottam rá, hogy lehet, egyszer éreztem ugyanazt a szúrást körülbelül fél percig délelőtt, délután, mikor hazaértem teszteltem, pozitív lett.

De az igazsághoz hozzátartozik, hogy amúgy máskor is voltak ilyen szurkálások. Csak valahogy ennél a kettőnél tudtam, hogy az lehet. Ezért mondom, hogy inkább ráérzés.

Az első ovuláció után 11 nappal volt, a második 9 nappal.

2018. jún. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Ki kell ábrándítsalak, csak a menstruáció kimaradása és a teszt után TUDTAM, hogy terhes vagyok, előtte max. reméltem, hiába voltak "tünetek", mert minden tünet, ami a kimaradás előtt jelentkezhet, ugyanúgy utalhat menstruációra is.

Nincs olyan tünet, amiből tudni lehet.

Akkor se, ha mondjuk nem jellemző rád a PMS, bármikor változhat a helyzet.

2018. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mellbimbóim fájtak, és ez elég gyanús volt, mert soha nem volt ilyen..ebből sejtettem :) És terhes is voltam..:)
2018. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Semmi tünetem nem volt..

Vagyis semmi, amit akk terhestünetnek gondoltam volna..

Volt beágyazódásos vérzésem...amit akkor azt hittem valami zavar van a rendzserben..

Másnap, mivel nem jött meg, akkor valahogy úgy éreztem..

Persze máskor is hittem ezt, hogy úgy érzem.. De ekkor valahogy bizonyos voltam benne..


Nem teszteltem hamarabb, nem vagyok híve, sok csalődástól kíméli meg magát az ember, ha nem tesztel idő előtt.


Szóval késett már nekem 3 napot is a prőbálkozás akatt, megsem teszteltem..

Most azon a napon amikor meg kellett volna jönnie, akkor reggel lett extra halvány.


Tehát megmagyarázhatatlan,mivel a menzesz elmaradásán, és ezen a pecsételésn kívük nem igazán vokt tünetem.l

Mellfeszülés volt, de csak annyi, hogy nem múlt el..mert nekem mensi másnapján szokott elmúlni, az meg elmaradt..


Egyébként nagyon kerestem a tüneteket ;)

2018. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Előtte energikus voltam kevés alvással is jól bírtam a melót. Amikor várandós voltam 8 óra alvásnál is zombi voltam. A vonaton a gépjármű szagoktól szédültem hányingerem volt. De nem gondoltam a fáradtságnál rögtön erre viszont a hányinger már gyanús volt. Aztán jött a farkas éhesség az meg már tuti jel volt,mert soha nem ettem munka közben. Mensi elmaradt akkor biztos volt minden számomra teszteltem pozitív lett. ☺
2018. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem még sokan fogják megosztani a tapasztalataikat, még van hátra egy hét amíg tesztelhetek.. annyira nagyon izgulok, hogy minden kis semmiségre ráfogom hogy tünet. :D
2018. jún. 10. 12:19
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Nekem volt beágyazódásos pecsételésem, és ezzel egyidőben elkezdett nagyon fájni a mellem. Mintha súly húzná le. Ez azóta is tart. :( 10hkm
2018. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem sem volt olyan tünetem, ami egyértelmű terhestünet lett volna. Bár volt egy furcsaság a nem várt előtt néhány nappal.

Nem is olyan régen írtam le egy kérdéshez, de neked is elmesélem.

Hozzátenném, hogy semmiképp sem tekinthető terhestünetk, de később beazonosítható. én is csak utólagos olvasataim alapján jöttem rá, hogy ezek már jelek voltak. Akkor bennem fel sem merült a terhesség lehetősége.


Én fáradékonyabb lettem, meg szuszogósabb. Korábban úgy jöttem fel a 4. emeletre mint a rugó, aztán egyszercsak nehézkes volt. Sokat lélegeztem szájon át, mert orron keresztül nem ment rendesen. Sokat sóhajtoztam a kevés oxigéntől. Biztos voltam benne, hogy beteg leszek.

Még páromnak is feltűnt, a sok sóhajtozás.. szegény mindig azt hitte, hogy haragszom. Mert olyankor szoktam sóhajtozni, mikor elégedetlen vagyok valamivel... :D Többször is meg kellett győznöm, hogy semmi baj csak valahogy nehezen kapok levegőt.


De nekünk az volt az első próbálkozós hónapunk, szóval bennem fel sem merült, hogy valami alakul odabent.

A nem várt napján pedig csak azért csináltam tesztet, mert hiányoztak a pms tünetek. Volt otthon még korábbról egy tesztem. Gondoltam gyorsan pisilek egy negatívat,csak hogy ne kezdjek el kattogni, hogy mi van ha állapotos vagyok. Az én menstruációm sosem pontos, szóval ide oda néhány nap nálam alap eltérés.

Aztán a gyors negatív pisim, végül halvány pozitív lett. Én meg kisebb sokkot kaptam.. :D És az első mondat ami kicsúszott belőlem a "mi a f.......sz??" volt :D


Na de a szuszogás témájáról csak néhány héttel később szaladtam bele egy leírásba. Ahol levezették, hogy a fogantatás pillanatától elkezdHETI visszatartani a szervezet a vizet, ami megnövekedett nyálkahártyát eredményez. Ez okozHAT szuszogást.

Ezért is írtam, hogy ez nem feltétlen tünet. Nálam épp az volt, de épeszű ember azért erre nem figyel fel akkor.


Na aztán a teszt után két nappal jöttek is az igazi tünetek.

2018. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Az elsőnél semmi. A másodikkal még szoptattam a nagyot és addig sosem fájt, de akkor kicsit érzékenyebb lett a mellem.
2018. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A nem várt napján készítettem tesztet, korábban sem volt semmi féle tünetem. Egy hét múlva mentem orvoshoz, akkor 5 hetes terhes voltam. 6 hetesen meg már elkezdődött a rosszul lét, ami a 6. hónapig kitartott.
2018. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!