Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeeséskor is fenn maradna...

Csodabogyesz kérdése:

Teherbeeséskor is fenn maradnak a menstruációt megelőző jelek?

Figyelt kérdés
Menstruáció előtt mindig szokott feszulni a mellem, a bimbók erzekenyebbek, fehér folyásom van..., és ezek most is fennállnak, viszont nem jött meg (alapból szokott késni, de nem ennyit) és félek, hogy az óvszeres védekezés ellenére nem sikerült a fogamzásgátlás. Szerintetek a testem akkor is produkálná ezeket a jeleket, ha megtörtént a megtermékenyülés? Valaki, aki a biológiai folyamataiban is jártas ebben a témában, esetleg a hormonális hátterét leírná? Köszönöm előre is.

2018. jún. 21. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

A hormonális folyamatok igen bonyolultak, wiki-n olvass utána.

Szerintem a mensire utaló jelek mehszűnnek terhesség alatt. 10 nap, két hét után vegyél áruházban egy tesztet.

2018. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyira vagyok jártas, hogy már szültem...ugyan olyan tüneteim voltak, mint menstruációnál...ingerlékeny voltam, görcsöltem, mindig mondogattam a páromnak, hogy 'na, tuti most jön meg'/nálunk tervezett volt/konkrétan olyan volt, mintha megjött volna/mintha folyna/ aztán meg nem volt semmi...kiderült, hogy épp a beágyazódás történt...szóval simán lehetsz terhes, de lehet hogy stresszelsz stb annyi minden befolyásolhatja..csinálj tesztet párnap múlva, ha addig nem jön meg....100%-os védelem az, ha nem csináljuk...de azt kibírná ki
2018. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szervezetenként változó, szóval ebből nem tudsz kiindulni.


Sok nőnek ugyanúgy megvannak a pms tünetek. Nálam pl abban a hónapban hiányoztak, ez lett gyanús és ezért csináltam tesztet, ami pozitív is lett.


De ezek nem törvényszerű dolgok. Mindenkinél más.

2018. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A koraterhesség jelei ugyanazok lehetnek, mint a közelgő menstruációé. (Érzékeny/feszülő/viszkető mell, hányinger, puffadás, nagyobb étvágy, alacsony vérnyomás, fejfájás, ingerlékenység, hüvelyflóra megváltozása okozta tünetek, kakilás/pisilés gyakoriságának változása... stb.) A PMS tünetek sem minden hónapban ugyanazok, mert a hormonális egyensúlyt könnyen megbonthatja egy kis stressz, megfázás, gyógyszerszedés, diéta, több-kevesebb mozgás... stb.
2018. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszokat. Igen, en ugy vagyok vele, hogy hetfoig varok, aztan veszek egy tesztet.
2018. jún. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!