Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Így dolgozhatnék várandósan?

Így dolgozhatnék várandósan?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk és reméljük még a nyáron össze is jön a baba. Azonban az iskola mellett színészkedek és nem is ez a gond. Kaptam a darabunkban egy szerepet, elvállaltam, még mielőtt családalapításra adtuk volna a fejünket. Főszerepet játszom, így hát elég fontos karakterről van szó. Azt szeretném megkérdezni, hogy titeket mennyire zavarna, ha a színházban egy várandós nő nagy pocakkal játszana? Ugyanis ha összejön a baba, valószínűleg a premierre elég nagy pocakom lenne. Esetleg vannak olyan válaszolók, akiknek van ilyen téren tapasztalata? Általában véve meddig dolgoztatok (színészek és nem színészek egyaránt) "pocakosan"?


Köszönök minden választ előre is!


2010. jún. 17. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
ez csakis attól függ, hogy a szereppel összeegyeztethető-e. esetleg egy kicsit át lehet-e írni a darabot erre az esetre? egyébként nem zavarna
2010. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Háát... egy olyan nőt alakítok, aki megcsalja a férjét. :)

Mindenesetre arra felkészültem, hogyha jön a baba és biztosan meg is maradna, akkor feltétlenül beszélnék a rendezővel és ha kell, lemondok a szerepemről, bár imádom, mert elég összetett karakter.

2010. jún. 17. 13:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem annyira átírnák, hogy egy-két poént bedobnának a jeleneimbe, ami a várandósságra utalna. Esetleg utalnának arra, hogy nem a férjemtől van a gyerek.
2010. jún. 17. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem ebből jó poénok tudnak kerekedni :)

remélem rád szabják majd a darabot, biztos nagy buli lesz majd :)

2010. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az teljesen mindegy itt mit írogatunk neked, úgyis a rendező/író dönt... van ahol belefér hogy átírják, van ahol nem. Van olyan jelmez amivel tudnak kicsit játszani hogy eltakarják, van amivel nem.

Mindenesetre ha az író nem akar vagy tud terhességet belevinni a darabba akkor muszáj a jelmezeddel variálni majd ha lehet, ugyanis ha a darabban nincs szó terhességről akkor nem hiszem hogy engednék, ha túl szembetűbő lenne a pocak. Mert valakinek zavaró lehet..


Én láttam egy olyan Rómeó és Júlia feldolgozást még anno a sulival ahol Júlia (aki ugyebár köztudottan fiatalka és szépecske) egy Rómeónál legalább 20 évvel idősebb 100 kilós színésznő volt. Hiába játszott jól a nő, egész egyszerűen nem volt hiteles így a darab sajnos, magyarán nem volt élvezhető. Ettől még persze lehet vannak akiket nem zarav az ilyesmi, de a rendezőnek, írónak gondolnia kell azokra is akiket igen. Ha el akarják adni a darabjukat, minél hitelesebben kell, és ha nem fér bele akkor nem fér bele.

2010. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pár éve láttam a Katonában a Talizmán c. darabot, amiben Huszárik Kata terhesen játszotta a főszereplő lányát. Egy kicsit átírták, szerintem vicces volt. De ahogy előttem is írták, a rendezőtől függ.
2010. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!