Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoztatok várandósan?...

Meddig dolgoztatok várandósan? Hány hetes korig?

Figyelt kérdés
Sziasztok, érdekelne, hogy ki, meddig dolgozott várandósan. Én fizikai munkát végzek, napi öt órában, emelni nehezet nem emelek, azt emelik a kollégák, de sokat pakolok, jövök-megyek, munka végére már eléggé érzem a pocakomat. Még bírom, csak nem tudom mikor menjek táppénzre, most 19.hetes vagyok, pocakom alig látszik, hízni is csak két kilót híztam eddig, védőnő szerint kevés. Lehet a sok mozgás miatt amit nap mint nap végzek a melóhelyen?Vérnyomás gyógyszert kell szednem,Dokim azt mondta addig dolgozzak amíg bírok, de nem tudom mikor kellene abba hagyni.
2011. okt. 11. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapot :-)

addig dolgozz, amig nem esik nehezedre

2011. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A 8. hónapban mentem táppénzre szellemi munkából, de utána még - szülés előtt- államvizsgáztam, úgyhogy tanulás volt ezerrel. Második babámat az első alatti gyed-en hordtam ki.
2011. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is addig dolgozz, amíg tudsz, ha már úgy érzed, hogy nem oké, akkor inkább hagyd.

Az egyik barátnőm elég korán elment táppénzre, mert emelős, cipekedős munkája volt, és gyakran kellett hűtőbe menni.

Itt Te és a baba számítotok kizárólag, más nem.

:)

2011. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
irodai ülőmunka 36hetes korig. szerettem is,szivesen mentem:)
2011. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

ha nem emelsz, akkor tényleg akkor hagyd abba a munkát, amikor már teher lenne. talán a 3.trimeszter közeledtével.


én 7 hósan jöttem táppénzre, de előtte H1N1 idején 2 hétre beteg szabira mentem. de én suliban dolgoztam, sok nyavaját össze lehet ott szedni, és elég nehéz, idegeskedős osztályom volt.

2011. okt. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
En 6 honapos koromig dolgoztam,a pocim korfogata 100cm,nem nagyon szeretek hajolgatni,mert mar elegge zavar.Most be all a hideg is,nem akarok fel fazni,amugy egesz nap ulo munkat vegeztem,fajt a derekam a sok ulestol,eleg volt ennyi melo:)))
2011. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én már a 6. héttől itthon vagyok! :(
2011. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én 37hetesen mentem táppénzre,könnyű fizikai munkát végeztem,2műszakban.Nekem is kellett emelnem,de max.10-15kg dobozokat,és nem is engedték ezt végig,utána (kb.20.hét)ülő munkát végeztem.
2011. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

37. héten a főnököm zavart már haza, szó szerint. Én legszívesebben végig dolgoztam volna. Mondjuk irodai munka, nem megterhelő, inkább kényelmetlen volt a vége felé hogy sokat kellett ülni.


(Amúgy a védőnőm engem is kiborított azzal, hogy túl keveset hízok. Félidőig egyáltalán nem jött fel plusz, már tiszta stresszben volt az öreglány... Végül 9,5 kg volt rajtam szüléskor, azzal végre "megelégedett".)

2011. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
Szülés várható időpontja előtt 2 nappal dolgoztam utoljára.Okt.12-re voltam kiírva,okt 10-ig dolgoztam(manikűr,műköröm)14-én reggel született meg a kisfiam.
2011. okt. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!