Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alább felsorolt növények,...

Az alább felsorolt növények, természetes összetevők közül van amelyik nem fogyasztható teaként várandósan?

Figyelt kérdés

indiai citromfű

citromfű

hibiszkusz

cékla

csipkebogyó

narancshéj

feketeribizli

maracuja

fahéj

bodzabogyó



(Ezekből van amúgy a Pickwick Herbal kollekció egyik új teája)


2011. okt. 29. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A citromfű és a fahéj vitatott. Én a fahéjat most mellőzöm, mert egyébként sem nagyon szoktam, de sokan beszámolnak róla, hogy végig ették/itták a terhesség alatt is és nem volt belőle semmi baj. Lehet, h a terhességi trimeszter is befolyásolja azt,hogy szabad-e (talán az elején nem szabad mert pl. vérbőséget okoz vagy ilyesmi) A citromfűről én is sokat böngésztem, egyedül egy orvosi fórumon mondták, h nem szabad, egyébként mindenhol azt írták, h napi 1-2 pohár jót tesz (szakoldalak is). Szóval én iszom, és minden rendben, nagyon jól alszom tőle :)

A többi növény szerintem teljesen rendben van én is fogyasztom teaként.

14 hetes km

2011. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én csak gyümölcs teát bírok inni, de csak a "sima" Pickwick variációkat. Soha nem is néztem meg, mi van benne. De én is úgy tudom, hogy a fahéj nagy mennyiségben összehúzódásokat idézhet elő. (azt nem tudom, hogy ebben a teában milyen arányban vannak ezek)
2011. okt. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fahéjnak akkor még utána nézek,bár szerintem abból nem sok lehet benne ha az ízét veszem alapul.

2011. okt. 30. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!