Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a feltételezett megterméken...

Ha a feltételezett megtermékenyülés nem ovuláció után történik, mikor lehet tesztelni?

Figyelt kérdés
Sokat lehet olvasni hogy nem mindenki ovukor lett terhes,es most en is erre gyanakszom mert terhessegi tuneteket eszlelek magamon pedig meg van 10 nap menszeszig.Aktus utàn hány nappal mutathat biztos eredményt egy 10es erzekenysegű teszt?

2018. júl. 23. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy 2 héttel később. A beágyazódás 7-10 nap, utána indul meg a hcg termelődés.
2018. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy nem ovuláció után történik?

Ha van ovuláció,akkor az azt jelenti,hogy kilökődik a petesejt és megtermékenyíthető max.24 órán át.

A spermiumok napokig elélnek benned,ez az oka annak,hogy nem csak ovuláció napján való szexből lehet terhesség.

Aktus után 14 nappal már biztos kimutatja a teszt.

2018. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ha tényleg terhes vagyok akkor menstruaciókor foganhatott,de 13. napon erős negatív.
2018. júl. 23. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te valamit félreértesz. Itt nem arról van szó, hogy valaki nem ovulációkor lett terhes, hanem hogy nem a tankönyv szerinti időpontban (a ciklus közepén) volt ovulációja. Ovuláció nélkül nincs megtermékenyülés.

Az lehetséges még, hogy a spermiumok napokig életképesek, így ha az ovuláció előtti pár napban vagytok együtt, még akkor is van esély a megtermékenyülésre, nem csak ovuláció napján. (de ezt a 2-es válaszoló is leírta)

Menstruációkor viszont kétlem, hogy terhes lettél. Majd ha már késik a következő menstruációd, akkor érdemes tesztelni. Ez kb. a megtermékenyüléstől számított két hét.

2018. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,tisztában vagyok vele,gondoltam hogy esetleg előző ciklusban fogant középidőben csak esetleg még volt egy menstruációm,de akkor elvileg már pozitívnak kéne lenni a tesztnek,tehát akkor még várok és felkeresek egy orvost.Koszonom mindenkinek!
2018. júl. 23. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!