Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8 napja késik, negatív a...

8 napja késik, negatív a teszt. Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
8 napja késik a mentruációm. Csináltam tesztet (x-epil) késés után 2 nappal, és tegnap reggel is. Mindkettő negatív lett. Semmi terhességre utaló tünetem nincs azon kívül, hogy késik. 30 naposak a ciklusaim, nagyon ritka ha késik, vagy ha hamarabb jön meg. 1-1 nap késés szokott lenni, de több nem. Kb. fél éve volt ilyen, hogy késett, akkor kb. 1 hetet. Nem kellene még baba, bár benne van a pakliban, hogy lesz. Lehet a környezetváltozás miatt(multhónapban nem voltam itthon egész hónapban), vagy hogy sokat stresszeltem az elmúlt 2 hétben? 1 hét késés után már ki kellene mutatnia a tesztnek, nem? Köszönöm a válaszokat előre is. 21/N

2018. júl. 28. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem valami extrém esetről van szó, akkor nem vagy terhes. Ennyi idő után már ki kéne mutatnia a tesztnek. Viszont ha 21 éves korodra már másodszor fordul elő ilyen 1 éven belül, akkor javaslom, hogy keress fel egy orvost, mert valószínűleg lehet valamilyen szervi, vagy hormonális oka mindennek.
2018. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Boven ki kell mutatnia. Csinalj megint tesztet. Elelt mar jopar nap a teszt ota
2018. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Soha nem volt problémám vele, most van ez csak, meg azt hiszem télen volt hasonló. Tegnap csináltam a tesztet, de akkor hétfőn veszek egyet, és megnézem megint. Akkor már 10 nap késés lesz... Délután is kikellene már mutatnia, vagy biztosabb ha reggel tesztelek?
2018. júl. 28. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Felesleges tesztelned, nem gondolnám, hogy terhesség áll a háttérben. De te tudod.

És ha mégis, akkor szerinted, ha tegnap reggel negatív lett a teszt, akkor délutániból majd pozitív lesz 1-2 nap elteltével? Nyilván nem. A terhesség korai szakaszában még nagyon kicsi a hcg szint, azért kell a biztos eredményhez koncentrált vizelet. De ennyi nap késésnél már ha terhességről beszélnénk, akkor már kellene egyébként annyi hcg-nek lennie a szervezetben, hogy simán délután is, kevésbé koncentrált vizeletből kimutassa. Úgyhogy akkor már a tegnap reggeli teszted is pozitív lett volna.

2018. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor mégsek tesztelek, hisz felesleges. Ha nem jön meg a napokban, elmegyek orvoshoz. Ott biztosat tudnak mondani.
2018. júl. 28. 12:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is pont 8 napja késik..mondjuk nekem mindig szokott volt hogy 10 napot is.
2018. júl. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hacsiiiko válasza:
A hirtelen fogyas is befolyasolhatja meg az idegesseg.
2018. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!