Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy külföldön...

Miért van az, hogy külföldön nem veszik olyan szigorúan azt, hogy egy anyuka 40 felett is gyereket szül, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Rokonom 45 éves, Ausztráliában él és gyereket akar, 1 orvos nem mondott neki 1 rossz szót sem a kora miatt.
2018. júl. 28. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Azért, mert külföldön felvilágosultak és az állampolgárok normális orvosi ellátáshoz juthatnak - valamint egy átlag takarító is megteheti, hogy ha az államival nem elégedett, magánorvoshoz megy nem úgy, mint itthon. Ha a gyerek sérülten születik, akkor nem kirekeszti a társadalom, hanem fejleszti. Van mögöttük egy olyan szociális háló, ami szép hazánkban akkor fog kiépülni, ha befagy a pokol. Ez nem a kormány hibája, hanem az embereké, hiszen az emberek valamikor választhattak.
2018. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én 36 évesen szültem, nagyon durva terhességem volt, nem a korom miatt, látott legalább 40 nőgyógyász és senki nem tettem szóvá a koromat.
2018. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Mert másképp gondolkodnak, és valszeg ez egy összetett dolog. Ebben közre játszik, hogy

1) elfogadott dolog, hogy kitolódott a gyerekvállalás, míg itthon is kitolódott, csak épp nem elfogadott, és mindenki megszólja,

2) ott biztos jobb az egészségügyi rendszer és szűrés (gondolom), itthon olyan, amilyen és ki hogy engedheti meg magának,

3) minél idősebb valaki, annál nagyobb a kockázat a beteg gyerekre, és míg itthon félnek és nem akarnak beteg gyereket szülni, addig kint biztos más a felfogás egy beteg gyerek bevállalásával kapcsolatban, mert VAGY abortusz tilalom van, szóval ha beteg a baba, akkor is meg kell szülnie, ha tetszik, ha nem (lsd. Írország), VAGY olyan a szociális, az oktatási rendszer, a fejlesztésekhez szükséges támogatások vannak, amik mellett egy adott esetben beteg gyerek születése és felnevelése nem okoz gondot.

3) ez most egy kicsit elrugaszkodott, de most már mindenki feljelent mindenkit kint, szóval ha a doki azt mondaná, hogy "veszélyes szülnöd a korod miatt", az illető feljelentené őt a szabad akaratának korlátozása miatt akár, így a doki csak annyit mond, "nagyobb az esélye a vetélésnek/betegségnek, de hát ki vagyok én, hogy megmondjam, így hajrá".

2018. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
88%

40 évesen szültem, senki sosem egy rossz szót sem szólt(anyósom egyszer, de már biztos megbánta,hisz imádja az unokát).

Sőt az ismerőseink még drukkoltak is,és alig várták,hogy megszülessen.(férjem felnőtt fiai is)

2018. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Külföldön a terhesség állapot és nem betegség. De ez pont negatívan is elsülhet a kismamának, bármilyen körű is, mert a 12. hétig nem is foglalkoznak a terhességgel, Amúgy meg első, külföldön épp nem jellemző a magánorvos, inkább az állami, nálunk Hollandiában pl épp nem is létezik magánorvos.
2018. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez megint egy általánosítás! Itt Angliában például az államilag támogatott lombik programban csak 35 év alattiak vehetnek részt, annál idősebbeknek már csak fizetős kezelés van.
2018. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Persze első, külföldön (külföld=mindegy hol csak ne Magyarországon?) amúgy kolbászból van a kerítés, az emberek szivárvány pónin lovagolnak és mindenki csillamport sz(@)rik....hagyjuk már....
2018. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Mert kulfoldon(Svajc) nem olyan pocsek az egeszsegugyi rendszer mint otthon es sokkal nyitottabak az orvosok a fejlodes iranyaba. Itt egy orvos soha nem engedne meg maganak hogy a no kora miatt es nem egeszsegugyi problemak miatt ne tanacsolja a gyerekvalallast 40 felett.

Az orvosok kommunikalnak egymas kozott, nekem volt egy problemas esetem, az orvosom 10 szakorvos kollegajaval beszelte at az esetem. Mindent probaltak megtenni, hogy ne veszitsem el megint a terhesseget, sajnos vegul csak elveteltem. Az allami korhazba fejeztek be a mutetet, nem is maganklinikan, az a gondoskodas az orvosok es a noverek reszerol az leirhatatlan. 45 percet voltam a mutoben de a mutet elott az orvosom meg bement a ferjemhez es megnyugtatta hogy minden rendben lesz ne aggodjon es ha barmi kerdese van mig a mutoben vagyunk csak csengesen a novernek es o segit amiben tud.

2018. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
19%
Egy nőnek 20-35 éves kor között a legideálisabb a gyermekvállalás.Ennek egészségügyi okai vannak, könnyebb a teherbeesés, nem viseli meg annyira a terhesség, könnyebben szül.Egy negyvenes kismamánál nagyobb az esély a komplikációkra,halva szülésre,méhen kívüli terhességre,Down-szindrómára.Magyarországon is egyre többen hozzák világra a Down-szindrómával diagnosztizált gyermeküket, de arra nem gondolnak, hogy a beteg(és itt a súlyosan fogyatékos betegre gondolok)gyermek egyszer felnő és mivel életképtelen,folyamatosan függ majd valakitől.
2018. aug. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert őket nem zavarja, ha anyjuk helyett öreganyjuk lesznek a gyereknek.
2020. szept. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!