Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a férjem külföldön dolgozik...

Ha a férjem külföldön dolgozik, akkor nekem nem jár a GYES Magyarországon?

Figyelt kérdés

Most kaptam meg a Kormányhivataltól a végzést, hogy a GYES igénylésemet továbbították a Fővárosi Kormányhivatal EGT tagállamokkal kapcsolatos ügyosztályára, mivel férjem külföldön dolgozik.

Ő csak a GYED kinti megfelelőjét kapja, GYES-t nem is igényelhetnénk a kislányunk után, mivel kint nincs is ilyen juttatás.

Nem értem miért nem kaphatom automatikusan a GYES-t, mint minden magyar anyuka, hiszen itthon élek.


Valaki járt már hasonlóan?

Mi lett a vizsgálat, elbírálás végeredménye?

Milyen dokumentumokat kért be a Fővárosi Kormányhivatal?

Hogyan zajlik az elbírálás, mi alapján döntenek?



2016. júl. 4. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Egy gyerekre csak juttatás jár az EGT-n belül.
2016. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

mit nem értesz ezek? apuka már kap gyedet a gyerekre, itthon se úgy néz ki, hogy az apuka is meg az anyuka is kap mindenféle ellátást a gyerekre.

nyilván több az apa gyede mint a te gyesed, szóval nem is értem min vagy kiakadva! majd ha már ő nem kap a gyerekre ellátást, kérheted te a segélyt rá

2016. júl. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
El kell donteni hogy az ottani vagy az itteni juttatasokat akarjatok igenybe venni. Ne csodalkozzatok, hogy nem jar mindket orszagbol valami
2016. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A döntés a ti kezetekben van.

Választani kell, melyik országból veszitek igénybe, mert egy gyermekre, csak egy Eu-s országból jár ellátás.


Arra figyelj, ha neked nem jár a GYES, akkor a TB-d sem lesz rendezve, így azt még külön kell fizetned.

2016. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek, nem GYED-et,hanem családi pótlékot fog kapni a férjem. Akkor is ugyanez a helyzet?
2016. júl. 5. 08:38
 6/8 anonim ***** válasza:

A másik kérdésedre már válaszoltam, de az törölve lett, nem tudom olvastad-e.

Szóval nem kell megijedni, kapni fogod a gyest, csak ha az egyik szülő más országban dolgozik ez az elbírálás menete.

Valószínű azért, hogy ellenőrizzék, hogy ott nem igényeltetek-e ilyen jellegű (ami ott a gyed/gyes megfelelője) juttatást.

De ha az apuka csak csp-t igényelt onnan, akkor a gyest megkapod majd itthon.

2016. júl. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, férjem is külföldön dolgozik, én kapok itthon minden ellátást. Férjem kint kapja a családi pótlék különbözetet.
2016. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyest fogsz kapni itthonról és a párod kint a csp különbözetet, ha itthon is igényeltétek a csp-t.
2016. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!