Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek hogy a szüléssel hierarc...

Félek hogy a szüléssel hierarchia alakulna ki köztünk. Hogyan maradhatnék "jó pozícióban"? Elméleti

Figyelt kérdés

Jelenlegi felállás:

Ő(párom) vezető saját lakással, az én jövedelmem hozzá képest elhanyagolható, albérlet, de fenn tudom magam tartani.

Igazából a múltja köt hozzá, szegénységből indult, nem kell előtte szégyellnem a körülményeimet, nem néz le, nem akar pénzzel megvenni, küzd, harcol értem, ő jobban szerelmes mint én, ami nekem teljesen jó, mert utálok ezerrel szerelmes lenni mert akkor félek hogy elveszítem a másikat, igy meg nem, szabad akaratombol vagyok vele igy és nem függésből.

Félig együtt élünk ugyan, de nem merem felégetni miatta a saját kis "rezidenciám", a tőle valo függőség kialakulása ellen.


Nos ö ennél komolyabban gondolja. Házasság, gyerek.

Ugyanakkor hajlamos a sovinizmusra vagy dominanciára is amit ugy érzem jol kordában tartok pont azzal hogy nem adom magam oda teljesen hanem önállo vagyok. Szoval hierarchia gyanus a kapcsolat nagyon is. Ami most ugye semmi gondot nem szül igy.


De, ha gyereket szülök és ki leszek szolgáltatva, hogyan őrizhetem meg a "függetlenségem", azaz hogy ne a segítségétől függjek? Apának jo apa lenne, birkatürelme van, tripla energiája is mint nekem, imádja a gyerekeket, de párkapcsolatban hajlamos a dominanciára.


Nem vagyok fiatal nem első kapcsolatom, nincs már kedvem tovább keresni a nagy őt, feladtam, szoval nem a b terv érdelelne hogyan dobjam ki, hanem hogyan akadályozzam meg a hierarchia kialalulását. Szeretnék gyermeket, családot.


2018. aug. 14. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben amit fent leirtal szerintem sehogy.De olyan kapcsolatban ahol nem szereted a párod nincs is szükség gyerekre,főleg hogy ennyire félsz attól, hogy valakire rá leszel utalva..
2018. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig akármennyire is nem tetszik, itt csak a B verzió jöhet számításba.

Vagy a C: képezed magad, feltörsz, munkahelyet váltasz, gyűjtögetsz, hogy ne érezd magad anyagilag kiszolgáltatva + megegyeztek, hogy felesben lesztek otthon a gyerekkel.

De ez gondolom a korod miatt (időszűke) nem járható neked.

2018. aug. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem akarok szerelmes lenni. Ezért is döntöttem mellette. Szerelmes voltam már nem egyszer és itt tartok vele.


Karriert meg hiába épitek, ha mehetek majd csedre belőle, aztán meg körözhetem a rugalmas munkaidejű alulfizetett állásokat.

2018. aug. 14. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene nektek közös gyerek.

Mostanában biztos nem.

2018. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit gondol erről ő? Mert még azt látom megoldásnak, ha a gyerek számára vesz egy (vagy meginkább két) külön lakást, amit kiad, de ha esetleg gond lenne, akkor nem az övé, hanem a gyereké és költözhettek oda, élhettek abból. Csak ennek is elég komoly szabályozása van, nem biztos hogy működne a gyakorlatban. Esetleg házassági szerződésben rögzítetek egy nagyon magas gyerektartást, csak a házassági szerződésekkel megint sak az a gond, hogy simán ki lehet bújni alóluk. Plusz mindkét esetben úgy jön le a dolog, mintha aranyásó lennél.. Sajnos a gyerekvállalás általában ilyen, kockáztatással jár. Ráadásul megváltoztatja a szülőket, így olyasvalakivel, aki amúgy is domináns, nagyon veszélyes belevágni. Én tuti nem merném, de a te párod. Szerintem a lényeg az, hogy meg tudjátok-e beszélni előre. Mert egy idő után azok a játszmák, amiket leírtál, már nem lesznek elégnek, illetve egyre több hátrányuk lesz.
2018. aug. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe a kapcsolatba nem kellene gyereket szulni. Meg egy stabil, harmonikus kapcsolatot is komoly kihivasok ele allitja, hat akkor egy ilyet amiben te eldegelsz. Te magad irtad, hogy nem a nagy O szamodra, nem vagy/voltal szerelmes. Akkor mi ertelme az egesz csaladalapitasnak?

A kerdesre valaszolva ha lenne bizalom, szeretet es osszhang a kapcsolatodban akkor nem felnel attol hogy leural ha gyereket szulsz neki.

2018. aug. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ebben a cipőben járok, nálunk úton a baba, mondjuk tuti hogy az én párom soha nem ereztetne, hogy gyakorlatilag ő tart el minket, de nekem ez nagyon nagyon frusztráló, fenyegető vetélés miatt tappenzre is vettek, nem érzem jól magam ebben a szerepben
2018. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!