Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nincsen hierarchia? A szülő...

Nincsen hierarchia? A szülő van följebb!

Figyelt kérdés

Minap valahol olvastam, hogy a szülők partnerként kezelik a gyerekiket.Kérdem én, hol van a tekintély? A szülő sosem egyenrangú a gyerekkel, mert a szülő áll a hierarchia csúcsán! A gyerek neki engedelmeskedik, és alárendeli magát.

Ez a normális nem?


2011. márc. 19. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? :O
2011. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
38
2011. márc. 19. 14:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez így konkrétan kicsit durván hangzik, és felsőrendűnek. Igen. A gyerek sosem lesz egyenlő a szülővel, mert más a feladatkör. Nekünk a nevelés és védelem és biztonságadás minden szempontból. Neki a játék és a tanulás. De én ezt nem hierarchiának nevezném. Szót fogadni nem azért fog, mert te vagy a Valaki, hanem mert rájön, hogy igazad szokott lenni és mert megtanítod neki a dolgok menetét. Szerintem.
2011. márc. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Van elá-felé rendeltség.. De mért ne lehetne valamikor partner? Amugy nem tartanánk itt, nem lehetne megbízni a gyerekekben ,ha szülő szemszögbl nézzük őket...
2011. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én úgy szoktam, hogy meghallgatom a gyereket is, aztán megbeszélem vele mit miért, és hogyan kéne. A végén azt mondja: " Anya! Neked igazad van!"...négyéves amúgy.

De ha ez nem lenne, ha csak úgy "pofád lapos" módjára akarnám irányítani, akkor abból semmi jó nem sülne ki.

2011. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha partnerként kezeled a gyereket főleg tinédzser korban hidd el sokkal jobban fog tisztelni, jobban fog hallgatni rád, és könnyebben kezelhető lesz. (:
2011. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Na én az ilyen szülőktől mászok a falra. Édesanyám partnerként kezel és így sokkal több mindent meg merek vele osztani, rengeteget beszélgetünk és így sokkal jobban tisztelem, mintha olyan lenne, mint amit te gondolsz. Sokkal jobban jár vele mind a szülő, mind a gyermek, ha egy bizonyos határig partnerként bánik vele... :)

15/L

2011. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Felé rendeled magadat aztán csodálkozol,ha semmit sem tudsz róla.

Én anyám egyenrangúan kezel,néha összekapunk hülyeségeken,de 10perc múlva már minden oké.Mindent eltudok neki mondani,olyan mintha a barátnőm lenne.Megcsinálom általában amit kell,pedig alapvetőleg elég sz*r természetem van.

2011. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezmegmiez? :0

Ha ilyen anyám lenne,én nem tom micsinálnék :S Már bocsi,de te mit képzelsz magadról? Ez kb.a 17.században volt gondolkodásmód...Majd ne csodálkozz ha a lányod heroint fog szívni 12 évesen mert elege lesz belőled-.-" Vagy felvágja az ereit mert azt mondja h ilyen "anyánál" a halál is jobb...Vagy a fiad fogja a cuccát azt elmegy azt se tod hova...mert nem lesz hajlandó veled lni...


Na jó ezt túlreagáltam :D

2011. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
*veled élni
2011. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!