Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt tényleg így kell? Klasszik...

Ezt tényleg így kell? Klasszikus módon már senki sem próbálkozik?

Figyelt kérdés

A baráti társaságomban egyre több a baba projekt ( már ettől a szókapcsolattól is rosszul vagyok) 30 éves nőként abba a korba értünk, hogy sokunknál jön az első gyermek vagy épp tervezzük. Azt tapasztalom náluk (és itt GYK-n is) , hogy mindenki naptárról, ovu tesztről, hőmérőről, kódszavakról pl dpo stb. beszél. Az egész "projekt" tervezett és kiszámolt, apajelöltnek megfelelő időben szólva na most kéne együtt lenni. Ezt tényleg így kell? Én mindig úgy gondoltam, ha elhatározásra jutunk elhagyom a gyógyszert és együtt leszünk amikor és ahányszor jól esik és egyszer csak jön a pozitív teszt, megfogan a szerelem gyerek. Ezt így csinálta még valaki? A sok tervezéssel nem veszik el a varázsa? Nekem olyan erőltetettnek tűnik ( főleg amikor a férfit csak bizonyos napokon rántják ágyba..) persze amikor egészségügyi oka van azt megértem, de első pár hónapban nem lehetne csak a "véletlenre" bízni? Nem első perctől kalkulálni?

Ti mit gondoltok erről?


Ha apukák is olvassák a ti véleményetekre is kíváncsi lennék, hogy viseltétek, ha nálatok is ilyen szervezett volt a folyamat?


Egyáltalán a nők ezeket a dolgokat elmondják a párjuknak? pl. hogy mérik a hőt meg nézegetik a ovulációt stb.?


2018. szept. 8. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenki. Mi ha "kalsszikus" módón probálkoztunk. Nem volt hőmérőzés, peteérés figyelés. Sziplán együtt voltunk amikor jol esett. Így sikerült az 5dik hónapra. Ma már 19 hetes vagyok❤


Azok akik bevetik ezeket a dolgokat szerintem az miatt van mert nem szeretnének hónapokat várni. Így biztosabbra mennek. Vagy esetleg probálkoztak 3-4 hónapig sikertelenül és ez miatt elkezdik ezeket a módszereket alkalmazni.

2018. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi "klasszikus módon" próbálkoztunk de nem tudom elképzelni, hogy 1 év sikertelenség után így legyen valaki. Nekünk szerencsénk volt, könnyen jöttek. De tuti előkerült volna minimum egy ovuteszt vagy fél év után. Persze nem vagyunk egyformák, biztos van aki lazán hozzá tud állni fél-1 év után, meg aki 1. ciklusban is a hőjét meri ok nélkül, na meg van az átmenet.
2018. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már, a legtöbb esetben nyilván klasszikus szexszel csinálnak gyereket, mi is így csináltuk, néha megsúgtam a férjemnek, hogy most esélyesebb, hogy összejöhet, mondjuk rajtam alapból látszik, mert ovukor jobban akarom a szexet.
2018. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jó ezeket olvasni 1. - boldog babavárást nektek :)


Akkor csak én fogtam most ki a barátnőimnél már első perctől nagy a tervezés. Kisebbségbe kerültek a nézeteim.. :D


Nyilván fél év sikertelenség után én is elkezdem majd utána járni a dolgoknak, de szeretném nyugodtan végigpróbálkozni az első hónapokat. Remélem sikerül majd :)

2018. szept. 8. 22:08
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Mi "klasszikus" modon hoztuk ossze az elso gyerekunket. (Elotte volt 2 masik terhessegem, amik sajnos vetelessel vegzodtek, de ott is mindenfele "trukk" nelkul lettem terhes egyszer 3-4 honap alatt, 2x pedig 1 honap alatt) most mar nem vedekezunk, szeretnenk kistesot. De nem ovutesztelek, nem szamolgatok, akkor vagyunk egyutt, amikor jol esik. Sot, igazabol ilyenkor volt a legfelszaabdultabb a szex napunk eddig mindig. Libidom az egekben. En imadom ezt a probalkozos idoszakot. Es a ferjem is. :)
2018. szept. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Mi se néztünk semmit, inkább csak örültünk, hogy nem kellett gumit húzni (mert a gyógyszerszedést már az első gyerek előtt is abbahagytam jóval, mert jártam kicsit endokrinológushoz, de akkor még nem gyerektéma miatt, aztán már nem akartam újra szedni). Nálunk mind a 3 terhesség elsőre összejött (a második elment), bármikor megszülethet a 2 gyerkőc. Így nem tudom milyen lehet, de biztos, hogy én is nézném egy idő után.

Egyébként meg eléggé felgyorsult, tervezett világban élünk, a spontaneitás kezd eltűnni, ezért nem csodálkozom, hogy sokan elterveznek mindent előre.

2018. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Mi is klasszikus módon csináltuk a dolgokat :)

Annyi hogy mikor peteérés volt akkor azert kicsit jobban igyekeztünk együtt lenni , de ha fáradtak voltak vagy ilyesmi akkor csak azert nem szeretkeztunk mert PEm volt és muszáj 😀

Nekünk igy 5honap alatt sikerült :) nem is bánjuk , hogy nem elsőre jött ossze , nagyon izgi volt ugy csinálni hogy baba lehet belőle :)

Persze aki már több hónapja próbálkozik annak érthető hogy jobban beveti magát ( hőmérőzés , számolgatás stb ) , nyilván mikor énis mensi elott voltam már nagyon izgultam es vártam hogy sikerült a a baba , s mikor nem azert csalódott voltam , énis ugy terveztem ha fel év után nem jon ossze akkor kicsit jobban ràállunk a dolgokra :)

Szerencsére nem volt ra szükség :)

9hetes kismama :)

2018. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gratulálok a többi kismamának is! Jó egészséget nektek! :)

2018. szept. 8. 22:57
 9/17 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom mennyire releváns egy 20 éves lány válasza, hisz tőlem még nagyon távol van a gyerek vállalás, de én is hagyományos módszerrel szeretnék majd babát, végszükség esetén nyúlnék ezekhez (ha egy év után sem sikerül, például)

Had legyen meglepetés, és nem akarok rágörcsölni sem.

( Ez a meghatározort időben "rántjuk be a férfit az ágyba" már nekem átfutott a fejemben. Szerencsétlen😂 én biztos nem akarom így meghatározni, ha x napon esik jól, vagy nem y napon, mikor alkalmas, attól még nem fogok megálljt parancsolni neki az biztos.. )

2018. szept. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Mi is klasszikus módon hoztuk össze. Bár a peteérésemet évek óta érzem, szóval ha akartam, ha nem, tudtam mikor van. Legalábbis ezt hittem... aztán az általam hitt peteérés után 4 nappal voltunk együtt. Na ebből vagyok, most 25 hetes kismama. Szóval bármit is éreztem az még nem a peteérésem volt :)


Na de hozzátenném, hogy ez volt az első próbálkozós hónapunk. Vagyis, nagyon szerencsések vagyunk. Mivel én is 30 vagyok már, így valószínűleg kb fél évig tudtam volna lazán csinálni és utána én is LH teszthez nyúltam volna. (Az életvitelemből adódóan nálam a hőmérőzés szóba sem jöhetett volna).


Számomra még nem is ez a jelenség a furcsa, hiszen azért tudjuk, a gyerekvállalás kitolódott és mire jöhet a baba, addigra jó lenne ha nem kéne túl sokat várni rá. És egyébként is kiveszett a türelem a fogyasztói társadalmunkból. Erről is már számos szakember beszélt. Hozzá vagyunk szokva, hogy mindent azonnal megkaphatunk, olyan formában, ahogy mi akarjuk.


Kb két napja volt egy kérdés egy lánytól, hogy kizárólag kislány babát akarnak, mit tegyen, hogy tutira kislány foganjon. Kapta az ívet rendesen.. aztán még ki is akadt, hogy mi vagyunk a hülyék, mert ő megtervezi az életét és neki nem mindegy. És milyen rossz lenne ha nem kívánt neműként születne az a gyerek. Valamint értsük meg, hogy valakinek mindegy, valaki meg tervez. Mert ha mercedest akar, akkor nem vesz opelt <-- ezt idéztem. Szép párhuzam nem igaz? Na többek közt ilyen embereket termel ki a fogyasztói társadalom. (Bár idióták mindig is voltak)


Szóval mint említettem számomra nem is a hőmérőzés meg az LH tesztelés a legfurább. Hanem az a fajta türelmetlenség, hogy jönnek itt a 9. dpo-n (a dpo-t én is itt az oldalon tanultam meg, hogy micsoda, már várandósan, előtte nem is hallottam róla), hogy negatív a teszt és lehetnek-e terhesek. Hát basszus! Tényleg nem lehet megvárni, hogy késsen a menstruáció? Illetve eleve nem értem az indokolatlan tesztelést minden hónapban.

2018. szept. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!