Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben az esetben milyen...

Ebben az esetben milyen szakorvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés
Voltam magánvérvételi helyen ahol d vutamint nézettem. Tavaly októberben is voltam, akkor súlyos hiány volt. Azóta végig szedtem 3 kúrát, de még mindig hiányom van. (súlyos) Ha nem épül be vitamin melyik szakrendelésre kell bejelentkezzek, Endokrinológia? Gasztroenerológia? Sima belgyógyász? immunológia??

2018. szept. 17. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem arról szól, hogy nem épül be (orvos vagyok), hanem arról, hogy ilyen nehéz visszaépíteni a leépült D vitamin szintet.


Pontosan mennyit szedtél naponta? Hány NE?

2018. szept. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3000 NE. Októberben 35 volt. most 55. Referencia: 50-75: elégtelen. Normális az ennyire lassú?
2018. szept. 17. 08:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális. Főleg úgy, hogy amit szedtél, az kevés.

Ősztől tavaszig egy egészséges embernek is 4000NE az ajánlott mennyiség, neked meg még hiányod is van ...


Duplázd a szedett mennyiséget (nem, nem lesz bajod)! Kb. 3 hónapig, ha néha tripla, az sem baj. Utána méress újra.


Illetve novemberig menj ki a napra. Minél nagyobb testfelületet érjen, fényvédőzés nélkül a nap. Abból sokkal gyorsabban épül be, mint orálisan szedve.

2018. szept. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!A d vitamin mellé szedjél még K2 vitamint.Segít a felszívódásba.

Nekem is d vitamint hiányom volt.

2018. szept. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, ne felejtsd el, hogy élelmiszer is jut a szervezetbe minden nap, és a test abból szintetizálja, ami kell neki. K2-t tud. D3-t nem.
2018. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!