Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek tényleg működik a...

Szerintetek tényleg működik a terhességi teszt vérrel?

Figyelt kérdés
Külföldi oldalakon láttam, hogy kazettás tesztet nem vizelettel, hanem vérrel csináltak meg, az elvileg hamarabb kimutatja. Még nagyon korai tesztelnem (8 dpo), azért egyet ellőttem reggel, természetesen negatív. Tudom, várjak, hülye vagyok, miért nem varom meg amíg kimarad, stb. Ezeket ismerem. A kérdésre szeretnék választ kapni.
2018. szept. 21. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem működik. Léteznek gyors vértesztek,de azok nem ugyan azok a tesztek,amiket vizeletbe kell mártani. Más a reagens azokon. Csak kinézetre hasonlóak.
2018. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen, elvileg mukodik, mert ugyanugy jelen van a verben a hcg, ahogyan kivalasztodik vizeletben.


Viszont aki kepes magan “eret vagni” csak azert, mert nem bir kivarni par napot, azt elmeorvosi vizsgalatra kellene kuldeni.

Tudom, nem ezt akartad hallani, de nem tartom normalisnak mar ezt a szintu turelmetlenseget, pedig en nagyon elnezo es liberalis beallitottsagu vagyok (de ugy is fogalmazhatok, hogy magas az ingerkuszobom es nagyreszt nem erdekel, hogy ki mit kezd magaval, amugy nem art masoknak).


Arrol mar ne is beszeljunk, hogy a terhesseg 40 hetig tart. Azt is ki kell majd varni... ahhoz kepest az a par nap mar semmi.

2018. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Magán úton laborban megcsinálják, 8000 ft körül. Ha annyira fontos, ennyit megér.
2018. szept. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a felvetés.


Én úgy sejtem nem működik. Azt is megmondom miért kétlem. Alapvetően nem az alakos elemek (vvt,fvs,trombocita) tartalmazza a hcg-t, hanem a sejtközötti állomány, vagyis a szérum. Ahhoz hogy szérumot nyerj ki a vérből, magas fordulatszámon kell centrifugálni a vért. Amire neked otthon nincs lehetőséged. Egy-egy csepp vér túl kevés szérumot tartalmaz, ahhoz, hogy a krommatográfiás terhességi teszten megfelelő mennyiség tudjon felfutni. Plusz a vér sűrűbb, mint a vizelet, nem is biztos, hogy fel tudja szívni a teszt. Ráadásul nyilván perfériás vérből próbálkoznál, aminek azért picit más is az összetétele. Ennek ellnére nem tartom teljesen kizártnak, hogy kimutassa, HA fel tud futni a teszten. De épp ezért arra tippelnék, hogy ahhoz, hogy mondjuk ujjbegyből vett vérből kimutassa ahhoz már nagyon magas hcg koncentráció szükséges. Addigra pedig a vizelet röhögve kimutatja.


De a felvetés érdekes.

2018. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Kettes vagyok.


Az kimaradt, hogy nagy kulombsegre nem kell am szamitani. En is lattam/olvastam szamtalan hazilagos probalkozas eredmenyet, nem volt egeteengeto kulonbseg a verrel es a vizelettel vegzett tesztel kozott azoknal, akiknel egyaltalan pozitiv eredmeny szuletett.

2018. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Azt kifelejtettem, hogy azok biztosan nem eleve vértesztek voltak?

Mert amúgy a vizeletből hcg-t, vérből pedig béta-hcg-t szoktak nézni. Alapvetően ugyanaz, de még sem teljesen :)

2018. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem érvágásra gondoltam, hanem egy tűszúrásra ujjbegyen. Úgy csinálták a videoban, hogy pár csepp vér ujjbegyből, majd rá 1-2 csepp víz, ami picit higítja, hogy fel tudjon futni. Ha esetleg terhes leszek és kimutatja a normál teszt, megígérem, hogy kiprobalom és megmondom :D
2018. szept. 21. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Ha már annyira türelmetlen vagy, akkor menj el vérvételre, ott legalább steril körülmények között, szakképzett ember fogja a véredet levenni.

Nem igaz, hogy nem lehet pár napot várni.

Nekem 1 hete késett, mikor az első tesztet megcsináltam. Nem haltam bele!

Mellesleg akkor minden hónapban szurkálni fogod magad? Ugyanis a terhesség az esetek döntő többségében nem az első hónapban fog összejönni, hanem a sokadikban.

2018. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Ezzel csak az a baj, hogy a terhességek több mint fele kémiai terhesség, tehát megcsinálod , kimutatja , pozitív örülsz mint majom a farkának, aztán ugyanúgy megjön mert kémiai terhesség volt.
2018. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem működik, pont a múltkor láttam egy orvosi műsorban, hogy a doki megpróbálta vérrel megnézni a tesztet, semmi nem látszott, értékelhetetlen volt. Utána berakták vmi automatába/centrifugába a vért, szétválasztották, így sikerült értékelhető eredményt mutatnia a kövi teszten. Amúgy félelmetes, mire képesek egyes nők. :O Tényleg nem értem, miért nem lehet kivárni a nemvárt napját.
2018. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!