Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta szedése...

Fogamzásgátló tabletta szedése mellett így is lehetek attól terhes?

Figyelt kérdés
2017 áprilisa óta szedem a fogamzásgátlót. Sose hagytam ki egy szemet sem. Volt, hogy 1-2 alkalommal megnyújtottam a tabletták szedését (2 levelet egymás után szünet nélkül). E hónap 8.-án lefeküdtünk párommal (ekkor már az első hetében voltam a fogamzásgátló tabblettáimnak), és megszakításosan védekeztünk, de most belém is élvezett. Csak kicsit megijedtem, mert eddig nem történt ilyen eset. De már ugye épp húzta ki. Csak ugye mondják, hogy "azért szedi a lány a fogamzásgátlót"..., hogy nyugodtan elmehet a srác bennük. Szombaton vettem be a 21. tablettát, most van a szünetes hetem, és meg is jött. Szóval elvileg nem vagyok terhes? Vagy csak a fogamzásgátló tabletta miatt jött volna meg ugye a "megvonásos vérzés"? Kicsit zavaros.
2018. szept. 25. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
A tabletta az ovulációt akadályozza meg. Akkor sem leszel terhes, ha beléd élvez. Minek megszakítani?
2018. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Tabletta mellett megszakítással??

😮😮😮😮


7 év alatt szinte mindig bennem ment el a férjem


Ha rendesen szeded és nem szedtél más gyógyszert, akkor nagyon kicsi az esélye.. Csak a hiba% miatt nem írom, hogy 0

2018. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert én dienille-t szedek csak, nem váltogattam. Csak ugye a fogamzásgátlóra is mondják , hogy ez sem 100%-os védelmet nyújt, ezért vagyok inkább parázós ilyen téren csak most becsúszott egy ilyen. :/
2018. szept. 25. 19:07
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem is szedtem az a 2 eset óta így meghosszabbítva. Szóval gondolom így se lenne gond. Csak az emberbe azért benne van a félsz.
2018. szept. 25. 19:09
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

De most min parázol? A fogamzásgátló azért van hogy ne ess teherbe, tehát tökmindegy hogy beléd élvez-e vagy se.

Ilyet még nem is hallottam hogy valaki erre vigyáz úgy hogy közben szedi a gyógyszert...

2018. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
En is azt szedek. Eddig nem lettem mellette terhes. Csak akkor lettem amikor babat akartunk es nem szedtem. De lassan 9 honapja szedem es nem vagyok terhes pedig mindig belem elvez a ferjem.
2018. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. szept. 25. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

szerintem meg jól teszik, hogy megszakítással is védekeznek a fogamzásgátló mellett... fogamzásgátló mellett is van esély terhességre, bár nagyon minimális...

biztos büszke lennék a lányomra, ha ezt így alkalmazná!

mindenki mondja,hogy hülyeség mellette kiegészítő védekezés, aztán neadj isten beleesel a 0,1%-ba nem nekik kell felnevelni vagy nem nekik kell majd abortuszra menni!

mondom úgy,hogy én is bíztam a védelembe tabletta szedésnél és hagytam..de eszembe se jutott mást leoltani vagy beszólni,mert máshogy is tesz a nem kívánt terhesség ellen!

nem ez az első kérdés, ami alatt azt olvasom...hogy "lehülyézik" az embert, aki tényleg megtesz mindent

húgom is szed tablettát és óvszert is használnak a barátjával 16 éves és szerintem ez egy nagyon felelőségteljes döntés!!!!

2018. szept. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Igen amúgy hiába van a fogamzásgátló tabletta, attól hogy mások ugye mondják, hogy nem lett terhes. Attól nem biztos hogy mindenkinek szerencséje van ilyen téren. Mindenkinél más.
2018. szept. 26. 07:58
 10/11 anonim ***** válasza:
6vagyok. Nyilvan nalunk nem lenne gond megy egy baba. De elotte mi is hasznaltunk pluszt. 9 honapja van csak gyogyszeres vedekezes.
2018. szept. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!