Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhsövény gyanús vagyok mensi...

Gamegirl kérdése:

Méhsövény gyanús vagyok mensi után kell mennem 3D HYCOSY vizsgálatra. Valaki járt már hasonló cipőben? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán inszeminacióval próbálkoztak meg nálam mert PCOS-es vagyok de sajnos sikertelen volt, ugyanis nem lehetett bejutni a méhembe. Akármilyen vekony szondával próbálkoztak semmivel nem tudtak valamin (valszeg sövényen) áthatolni. 30 percet próbálkoztak mikor már feladták és addigra én is mert már nagyon fájdalmas volt. Elküldtek HYCOSY vizsgálatra amivel nincs is számomra semmi gond, azt az egyet leszámítva, hogy a hozzá szülséges kontraszt anyagot szintén szondával kellene bejuttatni a méhembe. Ha most nem sikerült akkor a vizsgálatnál hogy sikerülne? Valaki volt már hasonló helyzetbe? Mire számíthatok? Ezt az egészet nem szeretném mégegyszer átélni ebbe biztos vagyok. Nem érdekel a fájdalom ha eredménye van, de eredménytelenül nem szeretnék újra így szenvedni.

2018. szept. 29. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen. A sövényem az egész méhemet, és a belső méhszájat is megkettőzte, és olyan vaskos volt, hogy a két méhüreg is alig volt, majdnem tömör volt a méhem belül.

Ennek ellenére nálam lement 3 inszemináció simán, és csak a lombik előtti méhtükrözésen derült ki, hogy mi a helyzet.

További 3 műtéttel oldották meg, hogy egyáltalán lombikra alkalmas legyen a méhem.

Én a helyedben hagynám a 'sima' átjárhatóságit, és egyből laparoscopiát + hysteroscopiát választanék, mert úgyis az lesz a vége, és ezek a legpontosabb vizsgálati eljárások. És ha találnak is valamit, ha tudják, akkor rögtön meg is oldják egy altatással (nálam ugyan nem így volt). Teljesen felesleges a HYCOSI.

Nekem a laparoscopia-val együtt az átjárhatóságot is megnézték.

2018. szept. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy egyik műtét sem volt megterhelő, vagy különösebben fájdalmas. A gyógyulás is gyors volt.
2018. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Holnap hívom a dokimat és megbeszélem vele, hogy ha egyszerűbb és célrevezetőbb akkor csináljuk így :)
2018. szept. 30. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!