Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végre megérkezett az afp...

Végre megérkezett az afp eredményem. Jó lett. Ma voltam orvosnál . Eddig minden rendbe volt. Egészen tegnapig, mert bedagadt a bokám. Azt mondta az orvos, hogy toxaemia gyanús vagyok. Só diétát írt elő. Nektek volt bokadagadás vagy hasonló?

Figyelt kérdés
Másik,hogy még mindig nem érzem nagyon a mocorgást . Néha 1-2 kis pöckölést érzek ,de nem mindennap.

2012. febr. 29. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod milyen? Vizeletvizsgálat volt? Ha nem magas a vérnyomásod és nincs fehérje (nem fehérvérsejt!!)a vizeletedben akkor nem kell aggódni. Lehet hogy ilyen típus vagy, és könnyebben bedagad a lábad. Ha csak a bokád dagad valószínüleg nincs gond. Igyál sok vizet, kevesebb só. Ha pihenteted lelohad? Ha igen, ez is annak a jele hogy nem toxémia.


Figyeld magad! HA a vérnyomásod hirtelen emelkedne, hasi vagy bordatáji fájdalmad van, bedagad a kezed, arcod, lábad a térd felett, reggelre vagy pihenésre nem csökken a vizesedés akkor rögtön orvos.


Amúgy 99% hogy nem lesz gond!

2012. febr. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia ! 130/80 volt a vérnyomásom pedig eddig alacsonyabb volt. Nem küldött és nem vett vizelet mintát.Azt mondta napi 0,5-1 l vizet ihatok és joghúrtot meg gyümölcsöt egyek.márc12 .ére írt ki uh-ra.Tegnap vizes borogatást tettem rá és felpolcoltam úgy picit lentebb ment reggelre,de most ismét dagad. Előfordúlhat ,hogy hajlamos vagyok rá ,mert apámnak is elég gyakran dagad a lába.Hú remélem majd múlik.Köszi a választ.
2012. febr. 29. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a vizesedésre éppen hogy sok vizet kell inni, nem keveset. Mondjuk ez az újabb verzió, a régi iskola szerint csökkentették a vízbevitelt. A vizelet fehérjetartalmát a védőnő is meg tudja nézni. Érdemes lenne, mert az a toxémia egyértelmű jele. A lábdagadás, meg a vérnyomás lehet a toxémiától függetlenül is. Gondolom nem fiatal a dokid, legalábbis a hozzáállásából ítélve. 130/80, nem vészesen magas, bár függ attól is mennyi volt eddig. Szerezz be vérnyomásmérőt, és mérd otthon is, napi 4-5x. Nekem bevált vizesedés ellen az almanap is. A hét egy napján csak almát ettem, mert az is vízhajtó hatású. Minden jót nektek.
2012. febr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia ! Tényleg nem fiatal olyan 50 körüli az orvos.Védőnő csak jövőhét szerdán rendel szerintem el is megyek hozzá.Kipróbálom az alma kúrát.Köszönöm szépen a tanácsokat.
2012. febr. 29. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!