Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez mennyire számít enyhe IR-nek?

Ez mennyire számít enyhe IR-nek?

Figyelt kérdés

glükóz 0' (5,1 mmol/L) 60' (10,5mmol/L) 120' (6,3 mmol/L)

inzulin 0' (4,9 mIU/L) 60' (55,6 mIU/L) 120' (31,6 mIU/L)


Korábban képes volt egy tábla csokit befalni minden nap. 2-3 cukkoral ittam a kávét az eredmény előtt.


Mára csak nyírfacukrot használok, azonban nem számolgatom a CH-kat! Igyekszem egy nap többször enni, de 5-ször a legtöbbször nem sikerül. Lassú felszívódású köreteket választok. Szerintetek jó úton járok? Egyszer-egyszer befigyelhet egy hagyományos sütizés, akár nagyobb mennyiségben? A begyázódást akadályozhatja?



2018. okt. 9. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ez IR.

Nem a beágyazódast akadályozza, hanem egyáltalán magát a teherbeesést.

Konzultálj orvossal erről.

2018. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap vittem nődokinak a leleteket vissza a 0 perces 2 a 60 perces 66 és a 30 perces 33. Azt mondta erre nem ad gyógyszert, mozogjak és igy ám az inofolicot! Szerintem a tiéd is kb ilyen. Én korábban sok ilyen laborok voltam akkor sokkal rosszabbak voltak az értékei ( 22-sel kezdődött a 0 perces) szerintem örülj h nem kell szednem mekformint. Én mindig küszködve mellette a hanyingerem. Volt h dolgozni sem tudtam
2018. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nyírfacukor nem jó IRben. Semmilyen cukrot nem szabad. Sok neve van a cukornak. Dextróz, fruktóz, gükóz, juharszirup stb. Aminek a nevében is benne van a cukor az biztos nem jó.


Életmódváltás kell mind a táplálkozásban mind a mozgásban, de szakemberrel kell megbeszélni, nem itt a gyk-n.

Endokrinológus és dietetikus.

2019. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!