Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudtátok lelkileg...

Hogyan tudtátok lelkileg feldolgozni azt, hogy meddők vagytok és hogy csak orvosi segítséggel van esélyetek babára?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem súlyos PCO-m van, de nem vagyok meddő és ezt nem is fogadom el soha. Az orvosi segítség ma már nagyon gyakori, ezen nem is meditálok. A baba a lényeg, hogy mi mindent kell érte megtenni, az nem érdekel. Ő legyen egészséges és boldog. A hozzá vezető út lehet bármilyen, érte megéri! Neked mi a problémád? L27
2010. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég korán 21 évesen szembesültem a ténnyel PCOS. Nem tudom könnyebb volt így "feldolgozni" hogy ilyen korán kiderült.

De én sem fogadom el hogy meddő vagyok és tudom hogy lesz kisbabám.

Utolsó szedsz vmilyen gyógyszert ? én 1.5 éve szedek metformint.


És kedves kérdező Neked mi az (átmeneti) meddőség oka ?

2010. jún. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1 év babaprojekt után derült ki hogy természetes úton igen kevés az esély hogy a férjemmel babánk legyen. Nála volt a probléma, de ez sosem egy embert, hanem egy párt érint, bárkinél is legyen a gond.

Még 1 év telt el mire beláttuk, hogy nincs más hátra, irány a meddőségi.

Én személy szerint akkor már örültem hogy a lombik program segíthet, meret 40 évvel ezelőtt még sajnálkozva széttárták volna a karjukat az orvosok is.

Most 4 hónapos a lombikkal fogant kislányunk, és minden harcot és könnyet megért hogy most a kezemben tarthatom.

A lényeg hogy ne add fel, ma már nagyon nagyon kevés az az eset amin nem lehet segíteni!

2010. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még a vizsgálat elején tartok vérvételen voltam itt derült ki hogy alacsony a progeszteron szintem. A férjemnek meg kevesebb a spermája mint kellene. jelenleg clostyt szedek ő meg fer 14-et szed és várom várjuk a csodát.Bár az orvos az eredmények láttán egyből inszemet javasolt, de aztán adtunk esélyt a gyógyszernek. De eddig nem használt.
2010. jún. 23. 21:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az utolsónak!

Nálunk nemrég derült ki, hogy lombikkal lehet csak babánk. Tök mindegy kinek a hibájából, ahogy előttem is írta valaki ez egy pár problémája. Nem mondom, először földhöz vágott a hír. Nagyon. Aztán arra gondoltam, hogy sokkal nagyobb így az esélyünk, mint természetes módon vagy akár inszemmel. Mi már nem akartunk vitaminokkal kísérletezni, mert 35 évesek vagyunk, és a doki sem ajánlotta, azt mondta, annyira nem tudjuk feljavítani, hogy elég legyen egy inszemre. Mi meg nem akartunk több időt veszíteni, mert már így is 3 év telt el azzal, hogy mindenféle vizsgálatokra jártunk. Azóta belevágtunk a lombikba és pénteken ültetik vissza a babáinkat. Ne kenődj el, hidd el, az a jobb, ha kiderül valami probléma, mert azt tudják kezelni! Ha lelki eredetű a meddőség, arra sajnos nincs gyógyszer.

2010. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik petevezetőm sem volt átjárható+ a doki szerint enyhe(?) PCOs. Átjárhatósági vizsgálat után egy hónappal természetes úton terhes lettem :-)
2010. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pcos vagyok. 3 havonta laborok, átjárhatósági, havi középidős uh-ok, gyógyszerek. Páromnál is az értékek alacsonyak, minden a megfelelő szint alatt volt. 2 év után, mikor már a lombikról beszéltünk a dokimmal spontán teherbe estem. Most 12+2 hetes vagyok. Feladni nem szabad soha, a remény hal meg utoljára.
2010. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Azóta kiderült, hogy a petevezetőim nem átjárhatók, így lombik lett a vége. Már 20 hetes vagyok és kisfiút várok.

Szóval nem kell feladni, sok sikert mindenkinek.

2011. szept. 15. 09:43
 9/11 anonim ***** válasza:

De jó hír ez, gratulálok!!!

2010-06-24 08:39 voltam.

2011. szept. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 babáraváró válasza:
És mit kell tenni ahhoz hogy egyből lombikos legyen valaki? Vagyis nem egyből lennék mert ez már a második clostis hónapom. :(
2012. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!