Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy egyre több nő van, aki csak orvosi segitséggel tud teherbe esni?

Figyelt kérdés
Van erre valami ésszerü magyarázat?
2009. jan. 30. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Szerintem ez nagyon sok dologtól függ.

Egyrészről a gyerekvállalás későbbi kitolódásától. A nagyanyáink még 20 évesen szültek, a mostani anyák közelebb állnak a 30-hoz (vagy már meg is haladták). A női szervezet már sokkal öregebb.

Másrészről sokkal stresszesebb az élet és ez kihat a teherbeesésre.

Harmadszor szerintem régen nem csináltak semmit (max. elvált a férfi) ha nem jött a gyerek. Ma pedig ha valaki nem esik egy-két éven belül teherbe, egyből elkezdik az orvosi kezelést (ami jogos, mert ketyeg a biológiai óra).

És akkor még nem beszéltünk az életünk során beszedett gyógyszer-tengerről, ami szintén befolyásolhatja a teherbeesést.

2009. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Hát erre kellő magyarázat nincsen!!!!!!Főleg olyanmagyarázat aki mindenkinek megfelelne!


ez van!régebben nemvolt internet sem és nemis tudták az embeek hogy a világban mennyi medő nö van!!!!!!!

Nem is tudták volna kezelni őket de akkoriban még orvoshoz sem mentek el!Elfogadták és kész!vagyis legtöbben!szerintem!De ha aztnézzük akkor jobb volt a világ!!!!!!nemvolt ilyen szanyazatt a levegő,meg normális ételeket is ettek nem mü szar kajákat!!!!


Én mindig azthittem nekem elsőre összefog jönni és lám lám!!!!!2 éve probálkozunk 9 honapja orvosolnak!

2009. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ennek több oka is lehet.Vagy a nőben-vagy a férfiban.

Unokatesóm 2 éve probálkozik,és most mennek p.vezető átfujásra.

Pedig állitólag nála minden okés.

A férjének nem elég mozgékonyak a spermái.


Sok oka lehet sajnos:-(

2009. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen az a magyarázat, hogy ma már több problémát tudnak gyógyítani az orvosok, így többen kérik a segítségüket, a balladai csendben eltöltött meddő évek helyett, mint anno.
2009. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. azért, mert a férjemnek alig van spermája. Elég elavult az a felfogás, miszerint a meddőség okai a nők, a férfiak legalább annyi esetben "hibásak".
2009. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyanyám nem kezdett el 17 éves fog.gátlót szedni.Ott volt a férje és ha jött a gyerek(8) akkor jött és kész.Nem voltak sem idegileg,sem fizikailag úgy leterhelve,mint ma.Igaz,hogy a földeken dolgozott,de nem 12-16 órában....és még sorolhatnám tovább.
2009. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én prolaktinszint magassága miatt nem tudok teherbe esni, de kezeljük. Ha arra gondolsz, hogy mi okozza azt, hogy a nők nagyobb százalékban meddők, vagy kezelést szükségeltetők a teherbeebéshez, én azt mondanám, a stressz, a felgyorsult életmód, a nem megfelelő tápértékű és adalékanyagokkal dúsított táplálék fogyasztása illetve a környezetszennyezés a felelős.


Ugyan nem női meddőségre vonatkozik, de: nem tudom, hallottatok-e arról a tanulmányról, miszerint egyre nő a férfi sterilitás megjelenése és azt az okozza, hogy a vizelettel a női szervezetből származó fogamzásgátló által tartalmazott női hormonok jutnak a vízbe, ez nem küszöbölhető ki, így a férfiak elég nagy hányadánál okoz problémát. Elég rosszak a kilátások a jövőre nézve, sajnos...

2009. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolso válaszolo!lehet ebben van valami de én sosem szedtem gyogyszert és mégsem sikerül pont magas prolakti szint leálitotta a peteérésemmost hogy rendbejött mostmeg vékony volt a nyálkahártya.
2009. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!