Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi számít a fogantatásnak?

Mi számít a fogantatásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem: pl. hétfőn szurkál a petefészkem, tehát elméletileg peteérés van, aznap együtt is vagyunk. Na akkor az a nap a fogantatás, vagy eltelnek napok amíg "találkoznak" a sejtek és megfogan a baba?

Netán az is lehet hogy oké, peteérésgyanús a szurka de mégis napokkal később van az érett pete kèsz?



2018. okt. 12. 14:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
A fogantatás a szexuális együttlét napja, amiből terhesség lesz. Általában ez nem egy nap a hónapban így csak saccolni szokták. Kivétel ez alól ugye a mesterséges megtermékenyítés, vagy aki tényleg csak 1x szexel amikor kisbabát akar.
2018. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Fogantatás után 4 héttel nincs szívhang, az még belefér?
2018. okt. 12. 14:24
 3/21 anonim ***** válasza:
11%

Fogamzásnak, azaz megfoganásnak/megtermékenyülésnek a megtermékenyülés pillanata számít.


Fogantatásnak az, ha a Jóisten rádszáll, és megtermékenyít, de ez ritkább eset. Utoljára egy bizonyos Mária nevű csajjal fordult elő, kb. 2000 éve.

2018. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Még a nőgyógyászom is a fogantatás szót használja, szóval ne menjünk bele hogy az helytelen. Köszi.
2018. okt. 12. 14:30
 5/21 anonim ***** válasza:

Jól értem hogy megállapították a terhességet csak nincs szívhang még? A fogamzástól eltelt 4 hét, tehát az utolsó menses óta kb. 6, tehát ha jól értem 6 hetes vagy.


Nem feltétlenül van gond, lehet csak jövő héten lesz szívhang. Nem mindenkinél van már a 6. Héten.

2018. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm, pontosan ez a helyzet és a félelmem is. Csak petezsák volt, de 4 hete voltunk együtt a férjemmel (tudom mert nagyon ritkán van rá módunk sajnos). Menzesz alapján 6+2 voltam tegnap, és nem volt még szivhang, azt mondta talán később volt a fogantatás. De később nem lehetett, majdnem egy hónapja volt (4 hete es 1-2 napja).
2018. okt. 12. 15:44
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

4

A nőgyógyászod attól, hogy nőorvos, még simán beszélhet helytelenül magyarul. "Köszi."

2018. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
66%, ha a kérdésre nem tudsz válaszolni, nincs itt a helyed. Nem érdekel te hogyan nem használsz egy kifejezést, az érdekel, amit megkérdeztem.
2018. okt. 12. 15:54
 9/21 A kérdező kommentje:
Egyébként 66, írd be hogy fogantatás jelentése. Az, amikor a petesejtetet megtermékenyíti a hímivarsejt. Ha ez szerinted csak Szűz Máriával történt meg, akkor te a "ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna" tipikus esete vagy.
2018. okt. 12. 15:58
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

9

Nem, nem "írom be" sehová, minden baromság fellelhető az interneten, te is itt vagy ...


A magyar nyelv általánosan bevett szabályai szerint, Szűz Mária foganTATIK meg magasztosan az isten által. Te nem foganTATSZ meg, te megfogansz. Ez egy tény. Még ha kikéred magadnak, hogy ki lettél javítva, akkor is.

2018. okt. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!