Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti elmondanátok a főnökötöknek?

Ti elmondanátok a főnökötöknek?

Figyelt kérdés

Sajnos 10 hetes terhességemnek missed ab lett a vége. Munkahelyemen csak annyit tudnak, hogy nőgyógyászati problémám, műtétem volt. A konkrét okot (hogy terhes voltam), nem tervezem elmondani, így is eléggé fájdalmas dolog, nem akarom hogy sajnálkozzanak. Viszont ha letelik a felépülési idő, újra babát szeretnénk vállalni. Ha teherbe esek, azonnali táppénzre kell majd mennem amivel úgy érzem, kiszúrok velük ugyanis nincs helyettesem. Ezt nem szeretném, viszont azt sem ha jóhiszeműségem miatt előbb elbocsátanának, mint ahogy teherbe esek.

Ti mit tennétek a helyemben? Elmondnátok hogy babát szeretnétek vállalni a közeljövőben és gondoskodjanak időben a helyettesítésemről, a helyettesem betanításáról vagy majd ha eljön a pozitív teszt ideje, akkor csak bejelentenétek, hogy tp-re mentek.



2018. okt. 19. 17:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Én akkor mondanám ha pozi a teszt.. Sajna sok a rosszakaró és ha netán nem sikerülne hamarabb a baba mint ahogy ők gondolják, akkor erről kezdenének csamcsogni.

Ha megvan a pozi tesztem, megmondani mi a helyzet.

2018. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondanám el előre.
2018. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon sajnálom ami történt :( 1-es voltam!
2018. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem kell azonnal táppénzre menned, ez mese... A vetélés azzal nem nagyon előzhető meg, hogy otthon vagy.
2018. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat!

#4 válaszoló: tudom, hogy azzal nem mindig előzhető meg a vetélés, de úgy gondolom az én munkahelyem egyébként sem biztonságos egy kismamának. És, bár biztosra nem állíthatom, nem kizárt hogy a munkahelyi körülmények is közrejátszottak. Szóval ha nem muszáj nem kockáztatnék.

2018. okt. 19. 17:23
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
4-es nem tudhatod mit dolgozik az illető vannak olyan munkahelyek ami növelheti a vetélés kockázatát!
2018. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi évekig vártunk a babára. Családias munkahelyen dolgoztam, tudták, hogy szeretnénk és azt is, hogy amint terhes leszek, nem megyek be többet (óvoda, sok baci, más is elment tőlünk azonnal). A főnökeim és a kollégáim is támogattak, soha, semmi rosszat nem kaptam tőlük emiatt. Szóval én a munkahelyi közegtől tenném függővé a dolgot. Drukkolok és sajnálom az első babát!
2018. okt. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os és 7-es válaszoló.

Bár mindenkire nem mondhatom el a munkahelyemen, de a főnökeim rendesnek tűnnek. Igaz még csak 1 éve dolgozom ott, szóval ilyen helyzetben nem tudom mi lenne a reakciójuk. Ezért a dilemma, hogy mi legyen.

2018. okt. 19. 19:04
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondanám el. Ők könnyebben találnak a helyedre mást, mint te új munkahelyet.
2018. okt. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem mondanam el.

Tapasztalatbol.

2018. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!