Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben az esetben ti elmondanát...

Ebben az esetben ti elmondanátok a közvetlen főnökötöknek már az elején, hogy terhesek vagytok?

Figyelt kérdés

Elég baráti a kapcsolatunk, sok mindent meg szoktunk beszélni egymással.

Az ok, amiért felmerült, hogy esetleg egyszerűbb lenne, ha elmondanám neki már az elején (tehát azért még a 12. hét betöltése előtt), hogy el tudjak menni a vizsgálatokra. Egyszemélyes kis üzletben dolgozom, ahol nagy szívás tud lenni a helyettesítés, főleg, ha hirtelen jön valami. A munkaidő olyan hülyén jön ki, hogy amikor dolgozom semmi nem fér bele, se munka előtt se munka után, tehát csak szabadnapon tudok dokihoz menni, az meg az esetleges cserék miatt még 2-3 másik embert érinthet.

(Amúgy szeretem a munkahelyem, és a kollégákkal, főnökkel baráti a viszony, tehát nem szarok rá magasról, hogy velük mi van...)


2018. febr. 28. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Mondd el, de azért olyan marha sok vizsgálat nincsen, és a legtöbbet el lehet intézni délután vagy reggel munka előtt.
2018. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
En elmondanam, nem ertem, miert kene varni vele. Ha idokozben baj is tortenne, nyilvan nem fog csamcsogni rajta. Egyebkent en olyan helyen dolgozok, ahol ejszakazunk is, szoval amint megtudnam, elmondanam, hogy csak a nappali 8 oras munkat kelljen vegeznem.
2018. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Én ebben az esetben se mondanám el, mert szinte sehova nem kell menni az első 12 hétben.

Magánorvosnál voltam a 6. és 8. héten. Ez este 6-7 óra tájban munkaidő után, plusz volt 1 alkalom a kombinált tesztnek (+uh), arra szabit vettem ki.

3 alkalom miatt nem akartam hamarabb elmondani.

(Védőnőhöz már a kombinált eredményével mentem 13 hetesen a nődoki javaslatára)

2018. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nekem a munkaidőm 10-18-ig van, és ha reggel megyek dokihoz, nem érek be időben dolgozni, este meg nem érek oda a dokihoz rendelési időben. Szóval csak szabadnap jöhet szóba... És ami még ráadásként nehezít, hogy én általában kedd-csütörtök vagyok szabadnapos, a dokim meg hétfő-szerdán rendel :D
2018. febr. 28. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Az első 12 hétben van a legtöbb vizsgálat.
2018. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
5, na ne mondd!
2018. febr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Most várom a 3. babákat. A 7. héten voltam dokinál, akkor erősítette meg a terhességet. A 11. héten állította ki a védőnő a kiskönyvet. Aztán a 12.-13. héten volt több vizsgálat ( EKG, kombinált teszt, vérvétel). Én nem mondanám el, de ha a "reggeli rosszullét" nálad is egész nap tart akkor lehet rá fog jönni.
2018. febr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod ha szeretnéd, de szerintem ha egy napot szeretnél elcserélni nem hiszem, hogy kérdezősködni fog miért.

Én 6. héten mondtam el mert vérzéssel kellett bemenjek a kórházba és így több hetet vagyok itthon, így nem kerteltem.

Viszont ha ez nincs akkor a 12. hétig összesen egy uh volt a dokimnál. Utána megyek majd a genetikaira ugye a 12.héten és utána pár napra rá vissza a dokihoz, de az már a 13. hét. Ezek után van a védőnő meg a vérvétel...


Szóval az elején tényleg egyetlen nagyon maximum két alkalomról van szó.

2018. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a 12. hét előtt volt egy terhesség megállapítás a 7. héten. Ezt 18:30-ra kértem, és 10 perccel korábban bezártam hogy odaérjek.

Utána a védőnővel a szabadnapomon találkoztam. A kiskönyvvel a háziorvoshoz mentem munka után, írattam beutalót vérvételre, EKG-t ott megcsinálta. Vérvétel meg volt jóval nyitás előtt.

Ezután a genetikai UH+kombinált teszt szintén magánban volt, szabadnapot vettem ki a férjemmel együtt.

14. héten kellett visszamenni a szülész-nőgyógyászhoz, az már terhesgondozásnak minősült így csak napközben tudtam menni, de mivel heti 4 napot van meg tudtam oldani hogy pont a pihenőnapomra essen.

Nincs sok vizsgálat az elején, és meg lehet oldani azt a pár napot akár cserével akár szabadnappal.

De ennek ellenére az én főnököm a 8. héten kitalálta, mivel akkor már 3 hete minden nap hánytam. Ha tényleg jóban vagytok akkor én elmondanám a helyedben. Már csak azért is, hogy legyen ideje a helyedre keresnie valakit, és még táppénz előtt esetleg be is tudd tanítani.

2018. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 12. hét előtt egy, esetleg két időpont van.
2018. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!