Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovuláció után újra peteeres?

Ovuláció után újra peteeres?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni,4 napja volt az ovum. Előtte napokban volt a tojásfehérjes nyák es a hasi szúrkalodas, meg a petefeszkeim is éreztem. Előtte 1 nappal es aznap is együtt voltunk a párommal. Viszont 2 napja újra előjott ugyanez a hasszurka, néha a petefeszkembe is érzem, sőt ma a nyák is megjelent. Ezt most nem tudom mire vélni!? 2 peteeres szerintem lehetetlen. Ráadásul elég hülye ciklusaim vannak, sőt még szopizik a 2 éves gyerekem. Babát tervezünk. Ja es tegnap es ma csináltam ovu tesztet(ezelőtt soha) és mindkettő negatív. Előre is köszi a válaszokat.
2018. okt. 30. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, van olyan, hogy kétszer fut neki a szervezet, szóval az előző lehet, hogy nem volt sikeres. De megérhet akár kettő is egy ciklusban (akadnak kétpetéjű ikrek, ritkán akár még méhen belüli "korkülönbséggel" is). Illetve menzesz előtti napokban is lehet hasonló nyák, bár általában kevesebb.
2018. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az ovu teszt negatív a tünetek ellenére is. lyenkor nem kellene már pozinak lenni?
2018. okt. 30. 16:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg beágyazódással kapcsolatban lehet tünet, vagy az még nagyon korai? Viszont olvastam már, hogy volt akinek ilyenkor fájt es azt írta "érezte, hogy vándorol a megtermékenyített petesejt" :)
2018. okt. 30. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Csak bebeszéled hogy az ovu tüneteket érzed, mint nagyon sokan ezen az oldalon.
2018. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De azt, hogy lehet bebeszélni ha tényleg érzem?
2018. okt. 31. 08:10
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

Úgy, hogy az ember lánya sokszor érez ilyen-olyan dolgokat máskor is, csak amikor nem tervez gyereket és nem ekörül forog mibden gondolata, akkor észre sem veszi. ☺

Ha nem figyeled legalább ciklus elejétől magadat, akkor én sok következtetést nem vonnék le ennyi alapján.

Mindezzel együtt lehet hogy baba van a dologban, de még várnod kell hogy kiderüljön.


Amikor két petesejt érik egyszerre, azok mindig 48 órán belül lökődnek ki (és termékenyülnek meg). Ha egy adott ciklusban megvolt az ovuláció, akkor ugyanabban nincs mégegy.

Viszont olyan van, hogy a petesejt megérik, de nem lökődik ki. Ilyenkor ez csúszhat későbbre a ciklusban, vagy extrém esetben a köv. menstruáció idejére, vagy a rákövetkező ciklus elejére, avagy kivárja a köv. ciklus "rendes helyét".

Emiatt lehet "bármikor teherbe esni", ha az ember nem figyeli magát.


Szoptatás alatt viszont megint csak ösdze-vissza megy sok minden a hormonok miatt...

2018. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát amúgy lehet valami vírus, mert ma reggelre 8.dpo n iszonyat hasgörcsre ébredtem és ment is a hasam, ez olyan 5 körül volt es még most is fajdogal. Szóval lehet össze szedtem valamit.
2018. nov. 2. 07:22
 8/9 A kérdező kommentje:
?????
2018. nov. 6. 05:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Baba volt a dologban?
2019. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!