Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan mondjam el anyának,...

Hogyan mondjam el anyának, hogy várandós vagyok? 18L

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nemsokára betöltöm a 19-et és néhány napja csináltam terhességi tesztet, ami pozitív lett. A barátommal már két éve együtt vagyunk és együtt tervezzük élni az életünket már egy ideje, nem csak egy egyéjszakás kalandról van szó. A babát semmi pénzért nem fogom elvetetni, amikor kiderült, hogy várandós vagyok, elmondtam a páromnak és ő nagyon boldog volt. Szeretjük egymást, hosszabbtávú terveink vannak együtt, úgyhogy ha valaki csak arra van kiélezve, hogy ez a tiniszerelem úgysem fog kitartani, akkor kíméljetek meg az ízléstelen válaszoktól, kérlek.

Az egyetlen dolog, amitől félek, az az, hogy hogyan mondjam el otthon a szüleimnek? Szeretik a barátomat és az ő családját is, nem ezzel van a gond, csak az időzítéssel. Anyával beszélgettünk már a továbbtanulás témáról és ő abban a hitben él, hogy egyetemre megyek én is (a barátom már egyetemista Pesten), aztán házasodunk csak össze. Nem tudom, hogyan kéne elmondanom neki, hogy teherbe estem és a baba miatt egyetemre most biztosan nem fogok tudni menni (az érettségit értelemszerűen leteszem évvégén).

Tudom, hogy a szüleink támogatnak minket mind lelkileg, mind anyagilag, de nagyon rosszul érzem magamat, mert félek, hogy anya csalódni fog bennem. :( Ő kislány korom óta abban a tudatban él, mert nekem is ez volt az álmom mindig, hogy továbbtanulok. Most pedig a baba miatt lehetetlen lenne tanulnom is (fogorvosira mennék), maximum, ha már kicsit nagyobb lesz.

Tudom, sovány vigasz, de ha van köztetek, aki hasonló cipőben jár/járt, megosztaná velem, milyen volt a család reakciója? Sokat segítene kicsit megnyugodni, hogy bejelenthessük a barátommal, hogy babát várunk.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. nov. 3. 12:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
67%

Gratulálok, ezt megcsináltad. Most már csak nagy levegő, és bele a közepébe. Akár idézhetsz is: "Anya, az a helyzet, hogy terhes vagyok. És bár jogilag felnőtt lettem, nektek kell eltartanotok helyettem. Ezt előre is köszönöm nektek."


Neked meg szívesen.

2018. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
29%

Én nem járok/jártam hasonló cipőben, de a legfontosabb, és erre koncentrálj: ez a te életed, nem anyade. Mindkettőtöknek ezt a legfontosabb tudatositanotok. Fogadd ezt el, hogy a saját életedet éled, a saját utadat jarod. Mert amíg ez nem megy, addig akármilyen módszerrel közlöd is, lelkiismeret-furdalásod lesz, mintha anyád ellen vetettél volna.

De te már felnőtt vagy, ugye? 🙂

2018. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%

“Anya, terhes vagyok!”

Annyi ilyen kérdés van... nem is értem, miért nem lehet ezt így elmondani? XD

Ha nem a szüleitek nyakára szülsz, nincs gond.

2018. nov. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
81%
Anya, gratulálok, nagymama leszel!
2018. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
45%

Az egyetemnek nem kell annyira nagy feneket keríteni, mint sokan gondolják. Ha jól álltok anyagilag és segítenek a szülők mindkét családból, a párodnak van munkája vagy biztosan lesz, és később majd neked is, nem lesz gond. Később is mehetsz egyetemre, ahogy írtad, és nem muszáj ilyen nehéz szakot elvégezni, vannak könnyebbek a piacképesek között is, de egy jó szakmával is lehet boldogulni, de legyen valamilyen végzettséged (és párodnak is), mert csak érettségivel, nyelvvizsga nélkül nem nagyon van lehetőség.

A mai világban sajnos lenézik az olyan nőket, főleg a többi, karrierista szellemű nő, akik a karrierépítés, "szabadság" helyett a család az életcéljuk és jól érzik magukat kevesebb fizetéssel, kevesebb munka mellett otthon, gyerekekkel, pedig ebben semmi rossz nincs ebben, sőt, az ilyen házasságok sokkal harmonikusabbak és a gyerekek is jobban érzik magukat.

2018. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Még csak most fog érettségizni. hova szülné, ha nem a szülők nyakára. A fiúja is tanul még. Egzisztencia nuku, saját élet nuku. Saját kereset nuku. De ő persze világra hozza a gyermekét. Mert neki joga van hozzá. Aztán megy továbbtanulni (ha megy, szerintem nem lesz abból már semmi sem) és az anyja vigyázzon a kicsire, nevelje ő. Láttunk már ilyet. De persze a fiú is, meg ő is örömködnek, hogy juhé, összejött a gyerek. Kíváncsi lennék, hogy vajon meddig. Mert szülőnek lenni nem az a habos-babos leányálom. De majd megtapasztalod. Kívánom, hogy minden jól süljön el számodra, és a kicsinek is, és a szüleid se csapjanak agyon a közlésed hallatán, de nagyon ritka az, ahol mindenki jól jön ki egy ilyen történetből.
2018. nov. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha eltudjátok tartani a kicsit és mindent megadni neki, akkor nincs gond. Egyszerűen csak keress olyan alkalmat, amikor nyugodtan megtudjátok beszélni, és mondd el neki.

De biztos átgondoltátok? Van hol laknotok? Mindent megtudtok venni neki? Tudod jó sok minden kell egy picinek. És lelkileg bírni fogod? A barátod is tanul...el tudja majd viselni az éjszakákon át tartó sírást? Főleg, ha vizsgára készül pl.

2018. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%

Én annak idején két évvel idösebb voltam és másodéves egyetemista.

A helyzet nem sokban különbözött, de eszembe sem jutott volna az egyetemet (azaz a jövöm megalapozását) feladni. A szülés után egy évet halasztottam, utána átmentem levelezöre és a gyerek meg az egyetem mellett megkerestem a meegélhetésünkhöz szükséges pénzt, egyedüli kedvezmény a szüleimtöl annyi volt, hogy ott laktam náluk.


Elmondani egyszerü volt, bejelentettem, hogy nyolc hónap múlva babám születik, illetve azt is megmondtam, hogy mik a terveim.

Ha az egyetemet ott akartam volna hagyni, az érthetöen nagyobb gond lett volna, nem a gyerek önmagában.


Szóval neked sem lehetlen a gyerek miatt továbbtanulni, egy évet kihagyszmm és utána semmi akadálya, hacsak a gyereket nem kifogásnak használod.

2018. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
70%

Mivel az édesanyád segítségére, támogatására szükséged lesz mindenképp, ezért minél előbb mondd el neki. Kérdezd meg számíthatsz-e rá? Egy új élet érkezése mindig öröm egy családban. Ha normális, akkor biztosan számíthatsz rá. Az sajnos a mai világban, hogy kivel mit és mennyi időre tervezünk sajnos bizonytalan. Nem csak rajtunk múlik. Mondom ezt két gyerek után és 2x annyi idősen. Sosem tudható mit hoz az élet. Én mindkét gyerekem ugyanattől az apától úgy vállaltam be, hogy akkor is kellenek nekem, ha egyedül maradok velük. Ebben a világban sztem csak így szabad. Mindkettő rossz alvó volt 2 évig. Gyakorlatilag a kisfiú 3 órákat aludt szakaszokban, a kislány 4 órákat vagy kevesebbet. Összesen 4 évig nem aludtam át egyetlen éjszakát sem. 1x nem tette tisztába vagy értette vagy fürdettek meg senki. Én 26 évesen szültem az elsőt. De így nulla segítséggel nagyon megterhelő volt.

Most 11 év után pedig nem ismerem azt az embert aki " itt van mellettünk." Naponta nekem jön, bántalmaz. Nem az akit megismertem. Ezt az embert nem ismerem. Ellene vagyok az abortusznak, az óvodás kori barátnőm is ekkor szült. A párja nem élte ki magát és az elmúlt 20 évben minimum 20 nővel volt dolga. A barátnőm egy lelki roncs. Hova menne két gyerekkel. Nincs semmilye, se pénze, se végzettsége, mert ugye nem tanult.

Én ezekkel a példákkal próbálok segíteni, hogy ami most szép az változhat sajnos.

Semmi sem biztos. Egy gyerekért egész életen át felelős leszel. Érzelmi és anyagi hátteret kell biztosítanod.

Fél kell készítened az életre.

Remélem neked sikerül boldogságban felnevelned!!!

Sok erőt, egészséget, boldogságot szerencsét kívánok a picihez.

2018. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, ha gyereket fogsz szülni akkor ne legyél ilyen béna, hogy a saját anyád elé nem mersz vele odaállni.

Nagylány vagy, mondjuk úgy felnőtt nő ha már gyereket szülsz, akkor egy ilyenre nem tekinthetsz nagy problémaként.


"Képzeld anya, elköltözök és nagyi leszel."


Ennyire egyszerű a dolog nem ? :)

2018. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!