Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen mensinél teherbe...

Rendszertelen mensinél teherbeesés?

Figyelt kérdés

Kisbabát szeretnénk a párommal, rendszertelen a mensim általában 38 naposak de volt már 40 felett is.

Nem tudom pontosan mikor lehet peteérésem, és mikor érdemes együttlenni.

Azt tudni kell, hogy csak hétvégenként tudunk csak együttlenni a párom munkája miatt.

Mit tegyek? Nagyon szeretnénk :(



2018. nov. 6. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nőgyógyászhoz kellene elmenni,ha rendszertelen a ciklusod.Ha minden rendben a doki szerint,akkor hőmérővel,ovulációs teszttel megfigyelni,hogy egyáltalán van-e peteérésed.Majd utána lehet próbálkozni.
2018. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Összejöhet, de nekem sajnos nem maradt meg az első terhesség, kezeletlen problémák miatt. Úgyhogy én mindenképp kivizsgáltatnám, nekem pl. pajzsmirigy-alulműködés okozta a rendszertelen menzeszt (35-45 nap), írtak fel gyógyszert, azóta óramű pontos lett a ciklusom, és minden hónapban volt ovulációm (követtem hőmérővel és lh teszttel). Az első tervezős hónapban összejött a baba, most járok a 30. hétben. :)
2018. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok, én egyébként nagyon félek, hogy valami gond van és nem lehet kisbabám :(
2018. nov. 6. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, én is így álltam hozzá, hogy vagy nem lehet vagy majd csak nagyon sokára jöhet össze a baba (egy petevezetőm van), és elsőre összejött! :) Amúgy pont ezért érdemes egy nőgyógyászhoz elmenni, meg egy labort csináltatni, mert ha nincs gond, akkor megnyugodhatsz, ha meg van valami, akkor meg célzottan lehet kezelni, és nem mennek "pocsékba" hónapok-évek, csak mert nem tudtad, hogy probléma van. Hány éves vagy amúgy?
2018. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Endokrinologushoz menj egyből, ne nőgyógyászhoz.
2018. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az endokrinológus jó ötlet, pajzsmirigy, IR, PCOS, esetleg hormonpanel, és ajánlom a hőmérőzést is. Két tizedes hőmérő van a dm-ben, azzal jó mérni, közvetlenül ébredés után, mindig ugyanakkor, belső hőt (szájban nyelv alatt/hüvely/végbél). Kindara vagy Ovuwiew app vagy ciklus.hu esetleg fertilityfriend.com jó feljegyezni.
2018. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!