Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen esetben eshet egy nő...

Ren.ef kérdése:

Milyen esetben eshet egy nő teherbe? Pontos, mindem szempontra kiterjedő választ kérnék, ha lehet.

Figyelt kérdés
Biológián a tanár nem nagyon tárgyalja át a témát, a szülők pedig nem szívesen beszélnek róla. Köszönöm annak, aki normális választ ad! :)

2018. nov. 6. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Védekezés hiányában.
2018. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Akkor ha megb...ák. Mire vagy kíváncsi?
2018. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a kérdést, hogy pl. csak behatolással, vagy ha valami úton-módon spermium jut a hüvelybe, vagy akkor is juthat be, ha csak "kívülről" érintkezik a pénisz a női nemi szervvel, és nem történik behatolás.
2018. nov. 6. 20:39
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha van behatolás
2018. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Ekkora hülye kérdést!

Emlékszem, nálunk sem volt ez olyan részletes tananyag, de nő létemre fogtam magam és olvasgattam magamtól a témában. Javaslom neked, mivel elég összetett a dolog...

2018. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5-ös, igyekeztem én is utánajárni, de nem találtam pontos választ sajnos. Tudom hogy kicsit bugyuta kérdés, de nem volt jobb ötletem :/ Linkek is jöhetnek ha valaki tud olyan oldalt, ahol normálisan, akár szájbarágósan elmagyarázzák a dolgot.
2018. nov. 6. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez tényleg nagyoooooooon összetett. A rövid válasz: ha bármilyen uton spermium jut a hüvelyesbe lehetsz terhes.


Amúgy. Biztos tudod hogy van peteérés általában a menstruáció előtti 14. Napon, 28 napos ciklust nézve ez a 14 ciklus nap. Persze nem vagyunk gépek, így kb a 12-18nap között van valamikor.

Ilyenkor nagyobb a teherbeesés lehetősége. De spontán peteérés is létrejöhet.

Sose feledd! Minden nap van lehetőség teherbeesni (igen menzeszkor is!!!) csak nem olyan nagy az esély mint ovukor.

A spermiumok amik bejutnak akár 5napot is elélnek a női szervezetben várva a petesejtet amit megtermékenyíthetnek. A terhességhez ahogy mondtam spermiumnak kell bejutni. Ha ovulációkor telibe élvezi a férfi a nőt akkor van kb 20%esély a teherbeesésnek, más körülmények között az esély csökken. Ez főként behatolással történhet meg, de van olyan hogy pl spermás ujjal (egy egyzerű kézmosás segíts azon hogy ne legyen gond) lett valaki terhes. Az előváladékkal kapcsolatban vita van de a legtöbben úgy tartját átlagosan nincs benne spermium, csak ha az előző élvezésből hátramaradt és a fiú nem pisilte ki, de mondom erről vitáznak, ezért kell védekezni.

Az hogy csak kívülről érintkezik a 2 nemi szerv nagyon pici esélyt hordoz magában. Elvileg ennyitől nem lehet teherbeesni, de kevesen állják meg hogy ne legyen az hogy “csak épp egy picit, pár másodpercet betettem a makkot”, amitől már lehet baba igy ajánlott a pettingnél is óvszert húzni ha nem szedsz taplettát (csak az óvszer véd a betegségektől).

Oráltól nem lehetsz terhes. Análtól sem, max ha kifolyik és a hüvelyedbe folyik vagy dörgölitek, de ehhez elég kevés agy kell...

Mindig védekezz! A megszakítás nem védekezés.

Van valami kérdésed még? :)

2018. nov. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Kedves ren.ef!

Ajánlom a hormonmentes youtube-csatornáját, van fent videó a spermáról és a férfi szaporítószervekről is. Érthetően és érdekesen magyaráz el mindent, amit tudni akarsz.

https://www.youtube.com/channel/UC2uLLE-rMSE-FQ267LH_KTg

2018. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Egy észrevétel


A 20% az átlagra vonatkozik....

25 alatt ez sokkal magasabb arány...


Pettingnél és kézzel feljuttatva nagyon-nagyon pici az esély..

Szinte 0...

Ez inkább csak paráztatás.. De jobb félno

Magyarul ondós kézzel ne nyúlkáljunk, ha nem akarunk gyereket


Hormonmentes csatornát javaslom én is


Úgy, hogy képben vagyok is kifejezetten érdekes

2018. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsó három,

Nagyon szépen köszönöm a választ, Jankát nézem a legelejétől fogva, de még ígyis volt pár "folt" ami nem volt tiszta. :)

2018. nov. 7. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!