Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezek lehetnek a terhesség...

Ezek lehetnek a terhesség elöjelei?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani 'tüneteim' lehetnek-e a terhesség előjelei?

A napokban, pontosabban 1 hete elkezdtem érezni magamon, hogy nap közben nagyon fáradt vagyok (esténként időben szoktam lefeküdni aludni, és normális időket szoktam aludni, 7-8 óra)

A másik dolog, amit szintén elkezdtem érezni magamon, hogy, ami engem is meglepett, és páromat is, hogy túlzottan jó a kedvem, ő is mondta nekem, hogy olyan vagyok, mint akit kicseréltek.

Sürün van vizelési ingerem (a megfázás az biztosan ki van lőve, ugyanis még itthon is a házban pulóverben és dzsekiben vagyok), az elmúlt 5 évben sosem voltam meg vagy felfázva, mindig figyelek magamra. Nem vagyok az a beteges tipus.

És a másik, hogy ma 3. napja, hogy székrekedésem is van. Egyre sürübben eszek, és a petéimnél, tudjátok, ott két oldalt, olyan, mint ha ilyen apró szoritásokat éreznék. Ilyen kisebb nyomást érzek napok óta. Nem fáj, nincs vérzés, egy kis időre szoktam ezt a bizonyos nyomást érezni, elmúlik, utána kezdődik előlről.


Még tesztet azért nem csináltam, ugyanis az még korai lenne, ugyanis nov. 28 és okt. 2 között volt meg a havi vérzésem, orvoshoz viszont jelenleg nem tudok még elmenni, ugyanis kint élek Angliában, és még most sajnos várnom kell körülbelül 3-4 hetet, mire megjönnek a papirjaim, amivel be tudok jelentkezni az itteni, helyi orvosokhoz.


Ami még észrevételem, hogy rengeteg olyan hölgy ismerősöm van/volt, aki azon az 1-1,5-2 hétben esett teherbe, ami után elmúlt a menstruációjuk. De igazából még nem akartam ezzel a témával kapcsolatban ismerősökhöz fordulni.

Mikor lenne érdemes megcsinálnom a tesztet? Mennyi időt kellene vele várnom?

Ez lehet most egy terhesség?

Ha igen, milyen gyógyszereket/vitaminokat lenne érdemes szedni, ami a magzatot védi?


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!



2018. nov. 12. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy még nem is késik a mensid?

Azt a napot, amikor meg kell(ene) jönnie, mindenképp megvárnám a teszteléssel. Addig pedig nem éld bele magad semmibe :)

2018. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

még nem jött meg, most még csak 'elöjeleket' érzek

csak jól jönne pár tanács, hogy egyáltalán volt-e már valaki hasonló helyzetben! :)


de köszönöm, feltétlen megvárom, amikor meg kellene jönnie! :)

2018. nov. 12. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
A pms és a terhesség kora jelei ugyanazok. Nem tudod kitalálni. Majd a teszt ha késik már 2-3 napja.
2018. nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ezt most nem igazán értem, hogy pms és a terhesség jelei ugyan azok, és hogy nem tudom kitalálni. :O
2018. nov. 12. 17:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem stimmelnek a dátumok, mikor is menstruáltál? Mikor kell legközelebb megjönni?
2018. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz?

A terhesség korai jelei teljesen ugyan azok mint a mensi előjelei (pms) így nem tudod kitalálni mensi lesz vagy terhesség.

Majd a teszt elmondja késés után 2-3 nappal.

2018. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

október 28 és november 2 között volt meg a menszeszem (igen, a kérdésben véletlen forditva irtam a két hónapot, én is csak most vettem észre, véletlen volt, elnézést!)

és majd most ebben a hónapban, november 28-án kell újra megjönnie

2018. nov. 12. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még csak mostanában lesz peteérésed. Így terhestüneteid biztosan nincsenek.
2018. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 momoka 2002 ***** válasza:
Ha valoban 28.volt az elso napod. Nagykonyv szerint 14. Volt peteeresed. Hany naposak a ciklusaid? Rendszeresek? Mindenki mas de ovulacio utan altalaban 14 nappal tudsz pozitivat tesztelni es a terhestunetek jo esetben csak utanna kezdodnek.vagyis 5-6hetes terhesen.25. Lennel a 28. Ciklusnapon te 28-at irtal szoval most kene ovulaciodnak lenni.
2018. nov. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!