Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik hogy van peteérés de...

Létezik hogy van peteérés de az ovulációs teszt nem mutatja?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban mutatta, ebben a hónapban pedig még nem pedig már kellett volna.

2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót.

Lehet hogy kimaradt egy peteérés?

Testi tüneteim nem nagyon vanak, múlt hónapban se voltak mégis volt pozitív ovu tesztem.



2018. nov. 14. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ovulációt nem mindenki érzi meg. Fogamzásgátló használata után pedig simán elképzelhető, hogy kimarad egy hónap. Nem tartom valószínűnek, hogy a teszt téved.
2018. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ovuteszt nem megbízható amúgy sem, mert LH csúcsot mutat csak, ami még nem igazolja azt, hogy meg is tudott repedni a tüsző. Fogamzásgátló után én hőgörbét vezettem, mert az az egyetlen objektív és valóságot mutató házi módszer arra, hogy megtudd, volt-e tüszőrepedés (és mikor). Nekem gyógyszer után az első ciklusban a 13. napon volt ovum, a másodikban már csak a 21-en. A harmadikban már Clostyt kaptam, mert újból babát szerettünk volna, terhes is lettem. (IR, pm. alulműködéses kezelt beteg vagyok, ismert progeszteron elégtelenséggel, ha sikerül is kicsiholnom a repedést a hármas kezeléssel, akkor is kevés a progi, ezért "kell" a Closty teherbeeséshez. Mindkétszer bejött elsőre. )


Szóval sokféle verzió lehet a gyógyszer után, hogy mit csinál a szervezet. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy mi lesz, miután letetted a gyógyszert és nem jelent semmit, hogy mondjuk az első ciklusban mi volt, a másodikban még lehet akármi.


Ha módon van rá, vezess hőgörbét, én azt tudom javasolni.

2018. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Annyi a kérdésem hogy a hőgörbét mindig ébredéskor ugyan abban az időpontban kell mérni?

Csak mert én 3 műszakban dolgozom és ez nálam nem lenne kivitelezhető.

2018. nov. 14. 22:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem a hőgörbét hanem a hőmérsékletet.
2018. nov. 14. 23:00
 5/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, én sosem tartottam szigorúan azt, hogy mindig ugyan abban az óra-percben mérjek, egyszerűen ébredés után mértem, az még belefért, de tudomásom szerint a több műszak mellett már nem lehet értékelhető görbét készíteni.


Így viszont azt mondom, folytasd a tesztet és ha pár hónap alatt nem látsz eredményt, kérj laborvizsgálatot. Drukkolok!

2018. nov. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2018. nov. 15. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!