Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lupus anticoagulans jelenléte...

Lupus anticoagulans jelenléte mellett esett valaki teherbe?

Figyelt kérdés
Igen, nyilván orvos, de most jöttem meg a belgyógyásztól aki továbbküldött hematológushoz az eredményeimmel. Teljesen beparáztam, gondoltam rákérdezek. És hogy kezelik ezt?

2018. nov. 19. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, a lupus- osok ugyanúgy szülnek, két barátnőm is az, az egyiknek három gyereke van a másik most terhes.

Autoimmun betegség, a szervezet maga ellen fordul, ez mindenféle formában megjelenhet. Az említett barátnőmnek ízületi gyulladások, ízületi fájdalmak képében,, de olvass utána ezt nehéz így elmondani.

2018. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szisztémás lupusz (amiről te íraz) egy másik betegség. Ez véralvadási zavar
2018. nov. 19. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is pozitív a Lupus antikoaguláns. Kétszer is megnézték. Mind kétszer pozitív lett.

Egész terhesség alatt szúrnom kellett a Clexane-t; ennyi volt a hátránya.

A spontán teherbeeséshez nem tudok hozzászólni, mert nekünk eleve csak lombikkal lehet.

Most 4 hónapos a kislányom.

2018. nov. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez volt az elso teszt?

Mert a lupus antikoagulanst egymas utan ketszer nezik, ha az elso teszt pozitiv (nem akarok hulyeseget mondani, de azt hiszem, hogy 2-3 honap kell legyen a ket vervetel kozott).

Csak akkor szamit az egesz, ha mindket alkalommal pozitiv a teszt. Ha barmikor negativ, akkor nincs semmi gond.


Nekem pl az elso teszt pozitiv volt, az ismetles mar negativ.


Ha valoban van balad problema, akkor verhigitoznod kell majd trrhrsseg alatt. Az a lenyeg, hogy diagnosztizalva legyen es ertsen hozza a kezeloorvos, akkor nincs gond, csak kordaban kell tartani terhesseg alatt es szules utan.

De mand a hematologus elmondja.

Csak azert irom, hogy ne ess ketsegbe, ha ez az elso teszted volt, akkor lehet, hogy semmi bajod.

2018. nov. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez volt az első teszt. Illetve még az érdekelne, hogy a babaprojekten kívül okozhet e ez a dolog problémát? Mert most kb arra gondolok hogy nemsokára tüdőembóliában elpatkolok....
2018. nov. 20. 06:11
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Ez azert nem igy mukodik, ne temesd magad.

Egyreszt mint irtam, egy pozitiv eredmeny nem jelent semmit, jelenleg epp annyi eselyed van hogy a kovetkezo negativ lesz, mint arra, hogy pozitiv.


Masreszt a lupusz antikoagulans csak egy ertek, nem maga a rendellenesseg.

Keress ra arra, hogy antifoszfolid szindroma.

Ez maga a veralvadasi zavar, ani emelkedett lupusz antikoagulans szinttel jat.

De amig ez nem okoz semmi gondot, addig nem is igen diagnosztizaljak. De olvass utana.


Amugy verrogok kepzodhetnek, azzal jar ez a fajta veralvadasi zavar. Ebbol lehet az ilyenkor azokasos, trombozis, tudoembolia, stroke, terhesen veteles.

2018. nov. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nekem is az van. Minden nap szurtam terhesseg alatt es utan egy szurit (en Fraxiparine-t, de van, aki Clexanra eskuszik, orvosa valogatja). Terhesseg ota mar ketszer megnezettem, hogy biztosan az van-e. Es igen. Annyi van, hogy terhesseg alatt ez szurit jelent (ha lenne gyerek még), es tengerentuli repuloutnal is. Amugy nincs befolyassal az eletminosegedre, viszont nem adhatsz vert. Nem mondom, hogy ez a szuri volt a legjobb eletemben, dehat vagy ez, vagy nincs gyerek es mi akartuk, szoval szenvedtem. Amugy van, akinek tok jol megy ez is. :)
2018. nov. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!