Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sárgatest cisztat latott az...

Sárgatest cisztat latott az orvos a petezsák mellett. Masnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Gyakori?

Azt mondta nincs semmi baj es emiatt görcsölhetek.

6 hetes vagyok


2018. okt. 28. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kB minden második terhesnek.
2018. okt. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A sárgatest ill. az általa termelt s.testhormon (progeszteron) tartja fenn a terhességet, amíg ki nem alakul a méhlepény. Ott a helye. Lehet h feszít és arra gondolhatott hogy azt érzed.
2018. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a mostani terhességemnél volt. Annyi a lényege, hogya sárgatest, ami amúgy is ott maradna az első pár hétben, a méhlepény teljes kifejlődésééig, hogy táplálja a babát, túl nagyra nő, és cisztává alakul. A dokim azt mondta, nem kell miatta aggódni, általában jó prognózisú terhességet jelent, és az esetek nagy többségében magától eltűnik. Ha mégsem, akkor elég szülés után foglalkozni vele, a terhességet nem veszélyezteti. Nelem 10 hetesen még tök nagy volt, 12+6 hetesen a kombinált teszten már nyoma sem volt.
2018. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a jelenlegi terhessegemnel volt, de semmi gondot nem okozott a terhesseg szempontjabol, nekem volt “kenyelmetlen” csak.

Gyakorlatilag annyit jelent (legalabbis nekem azt mondtak), hogy a sargatest, ami ugye amugy is van koraterhesen, nagyon megno, a petefeszek is “megdagad” emiatt, amiben a sargatest van.

Nekem pl elozoleg volt 4 vetelesem 8-12 het korul, mindegyiknel normal meretu sargatest volt, semmi kulonos, megsem maradtak meg a babak. Ennel a terhessegnel meg konkretan a sargatestet tartalmazo peetefeszkem 3-4x akkorara dagadt, mint a masik es megsem okozott gondot, most vagyok 38 hetes terhes...


Nekem annyi kellemetlensegem volt miatta, hogy feszitett es fajt eleg gyakran, foleg, amikor ultem, vagy ha probaltunk (volna) szeretkezni, sokszor temposabb seta kozben, meg wc-zesnel is.

De olyan 9-10 het korul elmult ez az erzekenyseg es a 12 hetes uh-n mar normalisnak nezett ki minden.

Semmi teendo nem volt vele, sot, az orvos is csak megemlitette amikor uh-n voltam, de nem mondta egy szoval sem, hogy ez rossz lenne.

2018. okt. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen. A nők nagy reszenek, Hal Isten ott van az első hetekben. Örülj neki, nekem nem volt így barnaztam is és kellett progeszteron pótlás..
2018. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!