Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kivel osztottátok meg azt a...

Kivel osztottátok meg azt a tényt, hogy próbálkoztok a babával, és miért pont velük?

Figyelt kérdés

Én olyanoknak mondtam el, akikkel tényleg közeli viszonyban vagyok, illetve, akikről tudom, hogy semmilyen idegesítő megjegyzésre nem kell számítanom a részükről.

Viszont ha más kérdez olyat, hogy "mikor szeretnék gyereket", meg "mikor kezdünk el próbálkozni", akkor hárítom a témát. Van, akikről határozottan érzem, hogy abszolút semmi közük ehhez, akkor is, ha családtagjai pl. a páromnak.


2018. dec. 3. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
6 évig vártuk az elsőt... ennyi idő alatt épp elégszer megkaptuk a kérdést ahhoz, hogy ne titkolózzunk. Tudták a munkahelyemen is, a férjemén is és a család/barátok is. Nem részleteztük persze sosem, de ha valaki megkérdezte, akkor nem hazudtunk, elmondtuk, hogy nem rajtunk múlik a dolog.
2018. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Mi nem osztottuk meg senkivel. Ha a szülők vagy ismerős kérdezte annyit mondtunk hogy hamarosan/idővel szeretnénk majd.
2018. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Közeli barátok tudnak róla, de soha nem téma köztünk. A szülők sejtegetik, úgy vannak vele, hogy “egyszer biztos lesz” :) Ezzel elkerüljük szerencsére, hogy faggassanak.

Ha kérdezik, hogy mikor szeretnénk gyereket? Azt mondjuk hamarosan.

A mikor kezdetek próbálkozni kérdést viszont tapintatlannak gondolom.

2018. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A "mikor kezdtek el próbálkozni" kérdést (2-3 havonta :D) pont az én drága anyósom szokta a páromnak feltenni, ami nálam is kiveri a biztosítékot, mert én is érzek benne egy nagyon tapintatlan élt. Mintha egyenes a hálószobánkba tolakodna be valaki ezzel a kérdéssel. Erre csak az szokott lenni a válasz, hogy "majd". Mondjuk, ha úgy kérdezik, mikor szeretnék gyereket, arra is az a válasz, hogy egyszer majd biztosan.
2018. dec. 3. 22:06
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Senkivel, kinek mi köze hozzá, hogy védekezik-e egy pár vagy sem?
2018. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Mi nem szóltunk senkinek róla, hogy próbálkozunk, már csak amikor már jött a baba (akkor is csak közeli ismerősöknek meg barátoknak). Viszont a faggatózást én is nagyon utáltam, nem hiszem, hogy bárkinek bármi köze lenne hozzá.
2018. dec. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Senkinek sem mondtuk, még a közeli családtagoknak sem. A "majd"-ot bőven elég válasznak gondoltuk.

10 éve voltunk már együtt mire rászántuk magunkat, ezalatt milliószor kaptunk tolakodó kérdéseket, nem is a család, hanem a munkatársak, nem közeli barátoktól. Fura, de leginkább az szeret faggatózni, akinek még távolról sincs köze a kérdéshez.

2018. dec. 4. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
A főnököm tud róla, ugyanis olyan munkám van, ahol egyes munkaköröket terhesen nem végezhetek majd, és jó ha van egy "B terve" a beosztást illetően, arra az esetre ha teherbeesem.
2018. dec. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Szia. Sajnos mi túl sok embernek mondtuk el. Igazából nem akartuk, de injekciókat kaptam a vállamba, azt pedig nem tudtam a kb 40 fokban eltakarni. Sajnos nálunk a család volt a legidegesítőbb, folyamatosan kérdezték, pedig tudták, hogy elég megterhelő számunkra lelkileg az egész, még jobban megnehezítették. Ha vállalunk még egy gyermeket, akkor arról biztos, hogy senki nem fog tudni, hogy próbálkozunk.
2018. dec. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Tesómnak mondtam el, vele majdnem mindent megbeszélünk. Másnak nem, de nem is kérdezték.
2018. dec. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!