Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mi a különbség a...

Szerintetek mi a különbség a pozitív gondolkodás és "rágörcsölés" között?

Figyelt kérdés
Most akkor gondoljak a babára, vagy ne? Ha rágondolok, állítólag rágörcsölök. Ha nem foglalkozom vele, nem bízom benne, hogy sikerül, akkor meg negatívan gondolkodom.
2010. jún. 27. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

A "rágörcsölés" egy erőltetett divatszó amit szeretnek ráhúzni manapság az emberek az olyan esetekre amikor nem sikerül a baba.

Orvosilag ez badarság. Lehet benne pszichológiai blabla, de gondolj bele: honnan a frászból tudhatnák a spermiumok, hogy "most a leendő mami rágörcsöl, nem megyek tovább"?


Sok nő (ismeretségi körben is van) aki úgy emléhszik vissza a teherbeesésére hogy "jaj nekem pont akkor sikerült amikor nem görcsöltem rá" - holott minden ugyanúgy zajlott,tesztelgetett, stb. Szóval manapság sajnos sokan ezt a szót már szinte szakszókét használják, és ha valaki panaszkodik hogy nem jön a baba akkor rávágják: "ne görcsölj rá akkor jönni fog"

Hülyeség.

Ha valaki ismerni szeretné a testét, mikor van peteérés, stb, és szeretné növelni az esélyeit mert számolgat és minden mensi előttaranyosan izgul és esetleg elejt pár könnycseppet mert nem jött össze, az nem rágörcsölés. Az mindeössze annyi, hogy anya akar lenni. De ez nem fogja sem hátráltatni a gyermekáldást, NEM szabad elhinni ha valaki ezzel ijesztget!

2010. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen gondold azt, hogy úgyis összejön, akár jó időben vagytok együtt, akár nem, akár tudtatok együtt lenni ovukor, akár nem, akár menstruálsz akár nem. Egyszerűen csak tudod, hogy összejön, akkor is, ha akarod, akkor is ha nem. Ez a pozitív gondolkodás. Ha jó időben mindig szeretkezni kell, kétnaponta, utána gyertyaállás, kínos figyelem a naptárra, az egész életed a gyerekcsinálás körül forog, hőmérő, termékenységfokozó praktikák, akkor az a rágörcsölés.

Nyugodtan gondolj a babára, de ne ez legyen a fő cél!

Legyen fő cél az, hogy jól érezzétek magatokat együtt, és jókat szeretkezzetek, felhőtlenül, bármilyen kötelezettség nélkül. Ha összejön, jó, ha nem akkor is jó, mert van még egy hónap, amikor csak egymással lehettek elfoglalva.

2010. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak annyiban ne adok igazat, hogy valóban befolyásolhatja:( Rengeteg külső- és belső tényező akadályozhatja a teherbeesést, pl. a stressz is - akár a peteérés is elmaradhat emiatt. Ha valaki nagyon akar gyereket, akkor már nem is jár máson az agya, minden egyes csalódás hatalmas stresszt eredményez, ami nem kedvez a teherbeesésnek. Azért a szervezetünk nem csak utódnemzésre van kitalálva, ennél finomabb szerkezetként működik, rengeteg ismert, és ismeretlen összefüggéssel.
2010. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy van összefüggés. Én több mint 2 év "rágörcsölés" és sikertelenség után így jártam.Tavaly februárban volt egy hatalmas családi botrány a szüleimmel,ami engem is megviselt,nem is tudtam,nem is akartam a babaprojektre koncentrálni.Akkor ezt mondtam: Most az egyszer nem bánnám,ha nem lennék terhes, mert most sok a probléma. 3 nappal a kijelentésem után pozitív lett a teszt. Most 7 hós a kislányom, és nagyon boldog voltam, hogy sikerült,a kijelentésem ellenére.
2010. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó a kérdésed is meg az első válaszolónak a válasza...Engem is elgondolkodtatott ez a kérdés ,mert amikor én is ide irkáltam h ez a tünet meg az a tünet a legtöbbje azt mondta hogy cs rávagyok görcsölve v csak beképzelem azt h terhes vagyok...Valamelyiknap a férjemmel együtt voltunk és azt mondja hogy miért pont most amikor nincs peteérésed?mondom tudod mit?az a sok szerencsétlen akik nem számolgatják az ovujukat és sorra szüli a gyerekeket azok hogy csinálják szerinted?és én el is könyveltem magamba h nincs semmiféle rágörcsölés meg bebeszélés hanem csinálni kell amikor lehet és a többi majd magától jönni fog...
2010. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi minden eddigi választ!
2010. jún. 27. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban en sem adok igazat az elso valaszolonak hogy nincs koze hozza, hiszen az idegeskedes miatt termelodik egy hormon a kisagyban ami gatolja a teherbe esest. Persze ez sem mindenkinel igy van, ez nem 100%-os recept arra hogy ne legyel terhes.

A sajat tapasztalatom viszont az, hogy valamilyen szinten letezik az a bizonyos "ragorcsoles" holott en sem szeretem a szot. Hosszu honapok teltek ugy el hogy figyeltem az ovut, sirogorcsot kaptam ha nem tudtunk akkor egyutt lenni, a testem minden rezduleset figyeltem es bebeszeltem magamnak hogy igen, ez baba, tuti hogy terhes vagyok. Olyan szinten bekattant az agyam hogy meg amikor megjott a mensim az elso napon mindeig mondtam hogy aaa ez nem mensi csak barnazok, holnapra elmulik. Kisebb vagyon koltottem tesztekre, es folyamatosan figyeltem a reggeli vizeletet.

Aztan elegem lett. Kicsit feladtam, de azert nem teljesen. Vettem a neten olcso ovu es terhessegi tesztet, az volt az elso honap hogy teszteltem. Nem mondom hogy teljesen lenyugodtam, mert hazudnek. Elkezdtem inni a teakat, ovu teszteltem, tehat a ciklus elo fele igazabol ugy telt el ahogy szokott. Viszont az ovu utan folyamatosan azt mondtam magamnak hogy felesleges idegeskedni, mostmar semmit nem tudok tenni, ha megtortent akkor megtortent, ha nem akkor meg kovetkezo honapban ujra kezdunk mindent. Teljesen nyugodt voltam, probaltam nem a temara gondolni, lekotni magam massal. Es pozitiv lett a tesztem...


Szoval en azt mondom hogy a ciklus elso feleben tegyel meg mindent az ugy erdekeben, de ovu utan nyugodj meg, kosd le magad masal, es persze legy pozitiv, de ne ess at a lo tuloldalara, ne figyelgesd a "jeleket", mert egyebkent nekem semmi terhessegre utalo jel nem volt az eg vilagon. Se beagyazodasi fajas, verzes, megjon erzes, mellfeszules semmi! Nekem a 6. hettol kezdodott minden, de akkor mar tudtam.

Sok sikert Neked es remelem hamarosan te is orulhetsz egy pozitiv tesztnek!! :)

2010. jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!