Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, ti szoktatok erre...

Lombikosok, ti szoktatok erre gondolni?

Figyelt kérdés

Akiknek több "fagyibabája" van, szoktál gondolni rájuk?

Hogy mi lesz velük?

Hogy kéne adni nekik is egy esélyt?

Hogy miért pont a megszületett baba lett a "győztes"?

Hogy ott vannak az embriók, akik a tiétek?



2019. jan. 2. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szoktam Rájuk gondolni. Már csak azért is, mert hamarosan elmegyünk értük. Mi megbeszéltük a férjemmel, hogy mindenkinek esélyt fogunk adni, senkit sem fogunk bent hagyni. Ennek szellemében élünk. Aki úgy dönt, hogy velünk tart, azt várjuk nagy-nagy szeretettel! (Egy kislányunk született eddig lombikkal.)
2019. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Ó, hát hogyne gondolnék. :) Megszakad a szívem, hogy nem szülhetem meg mind a 6-ot. Tudom, hogy "csak" embriók, és talán hülyének lehet nézni, de akkoris a MI embrióink. Azért fájdalmas, mert ők már léteznek. És tudom, hogy hiába, mert nem vállalunk többet. Maximum még egyet, de az sem valószínű per pillanat.

Én ezt így élem meg. Őket is szeretem. Talán dilis vagyok, de akkoris. :)

2019. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
2. Vagyok. Azt nem tettem hozzá hogy ikreink lettek.
2019. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

6ot fagyasztottak le? Vagyis még négyen vannak?


Azt hittem 1 max. 2 az, amit tárolnak.

2019. jan. 3. 09:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Őszibtén szólva én ezért sem merem bevállalni a lombikot... tudom hülye vagyok...
2019. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért is kérdeztem ezt. Mert lelkileg nem lehet könnyű ezt a részét sem feldolgozni. Az egész eljárás megviseli az embert.

Mondjuk én naívan azt gondoltam, hogy 2-3 embrió van, amiből max. 1 marad "későbbre".

2019. jan. 3. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

#1 Azért ez nem ilyen egyszerű...

Talán az, akinek volt olyan szerencséje, hogy elsőre sikerült neki; az joggal azt gondolhatja, hogy ahányan le vannak fagyasztva, annyi gyerek várja. A valóság azonban ennél sokkal árnyaltabb: egy friss beültetés esélye max. 35%. Egy FET-é 20-25% körüli. A lefagyasztott embriók nagy részéből sajnos sohasem lesz gyermek.

Nekünk 6 beültetésünk volt, 4 stimulációból. Volt, hogy 8 embriónk volt lefagyasztva, de amikor elmentünk értük, csak 4 ébredt fel. Őket beültették, de terhesség nem lett belőle. Most még ketten várnak ránk. Az esélyt mindenképp megadjuk nekik, de én nem igazán hiszek a fagyasztott beültetésben...

Van ismerősöm, akinek 19(!) embriója lett az első, sikeres lombikukból lefagyasztva. A terhesség sajnos vetéléssel végződött. Azóta túlvannak a 19 embrió beültetésén -mindegyik felébredt-, egy újabb stimuláción, és még mindig nincs gyermekük...

Ezért is írtam, hogy mi mindegyiknek esélyt fogunk adni. Sohasem tudhatjuk, hogy köztük van-e az, aki majd végül tényleg a gyermekünk lesz egyszer; de ettől függetlenül helyén tudom kezelni ezeket a dolgokat, és tisztában vagyok az esélyeinkkel.

A lombik sem tuti. Ehhez is szerencse és véletlenek sorozata kell, hogy végül sikerrel járjon. Hiába minden tervezettség, mesterséges beavatkozás; a végeredmény még mindig más magasságokban dől el...

2019. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Elsőre sikerült, kettőt ültettek be, meg is maradtak. (most múltak egy évesek) És igen, így rajtuk kívül van 6 fagyasztott embriónk.
2019. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Az első három lombikbol fagyasztani nem lehetett, a harmadikbol megszületett a kisfiunk. A negyedik lombikbol ikreket várok, május elején érkeznek és sikerült két blasztocisztat fagyasztani.


Mi nem megyünk vissza értük, a nyáron tervezzük felajánlani őket más meddő pároknak. Nagyon nehéz volt a döntés, meg most aem vagyunk 100, csak olyan 90%-osan biztosak benne, hogy ez lesz a végső döntés. Ok is a mieink és valamilyen szinten jó lenne esélyt adnunk nekik is, másrészről nem vagyunk biztosak benne, hogy bármilyen beavatkozást (legyen az akar egy fet) tudnánk meg lelkileg vállalni, illetve, hogy fizikailag 3 gyerek melle szeretnénk e meg kettőt. Ami biztos, hogy “hondoskodunk” a sorsukról és nem hagyjuk csak úgy ott az egeszet.

2019. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 ilyet is lehet?

És mi lesz ha később találkoznak a tesók? Esetleg több is lesz köztük? Az vérfertőzés lenne, nem?

2019. jan. 31. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!