Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teherbeesnél hány hetes...

Teherbeesnél hány hetes kortól marad meg tutira a baba és nem következik be vetélés? 12hetes kortól már nem tud elvetélni az anya?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 09:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen vetéltem el két babát is. Semmi előjele nem volt, terhesgondozáson 1,5 héttel; 4D UH-on 1 héttel előtte voltam, és mindent rendben találtak. Nálam az oka méhnyak elégtelenség volt.
2019. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómnak 2 héttel a szülés előtt halt meg a kisbabája. Most vagyok 25 hetes, képzelhetitek mennyire felhőtlen a terhességem. Nagyon várom már a végét, mert "kint" legalább tudok rá vigyázni.
2019. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinn van és mindent rendben találtak, akkor már tuti. Nem egy gyalog- galopp a terhesség, akkor sem, ha semmi gond. Mocsok érzés műtőbe menni úgy, hogy nem érzed a babádat. Teljesen kihordott terhességem volt, egészségesen, komplikált szüléssel ért véget. Hála Istenbek jól van a fiam, de egy hajszálon múlt, mert toporzékoltam a szülőszoba előtt, hogy valami nem stimt. 20 perc alatt 10 évet öregedtem, mire felsírt. Nem rég az utcánkban egy héttel a szülés előtt veszítette el az anyuka a babáját, a köldökzsinórra csomót kötött a baba.
2019. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 ildi32 ***** válasza:
100%

Én találtam egy oldalt; ahol hetekre van lebontva; hogy hány % az esélye; hogy elvetél a kismama vagy esetleg elhal a kisbaba. Ott azt írják a hatodik héttől 6%, a kilencedik héttől 4 % a 12. héttől 2 % a vetélés lehetősége.

Illetve nagyban növeli a vetélés lehetőségét; ha nem pihensz sokat. Például ez akkor is igaz; ha hematómád alakul ki vagy a méhszàjon van megtapadva a lepény egy része. Ilyenkor főleg nagyon fontos; hogy pihenjen a kismama. Nem egy ismerősöm volt úgy, hogy dolgozott kismamaként es elvetélt. Aztán a második vetélés utàn inkàbb otthon maradt táppénzem a pozitív teszt utàn. Azt a babàt már megtudta szülni. De olyan kismama is van; aki gond nélkül végigdolgozza a terhességet. Ez nagyon egyén függő.

Aztán okozhatnak még vetélest genrtikai génmutaciók. Peldàul Leiden-mutáció; mthfr génmutáció; antifoszfolid szindróma. Ezek egyszerű vérvétellel; nyálkahártya minta törlettel kivizsgàltathatók. Szükség esetén kezelhetők. Ezzel is csökkentve a problémak kialakulásának esélyét. Például ezektől a genetikai mutációktól a vérrögök elzàrhatják a méh; méhlepény ereit; ami miatt a magzat nem tud megfelelően fejlődni; lemaradhat a fejlődésben; legrosszabb esetben meghal.

A genetikai; osztódási rendellenességek miatt bekövetkező vetéléseket nem lehet befolyàsolni. Ezek kb. az első 12 hétben a leggyakoribbak. Ezutàn azt olvastam a magzatok; újszülöttek 4%-ánál alakul ki vmilyen genetikai rendellenesség. Sajnos a köldökzsinór nyakra tekeredését sem lehet semmivel megelőzni.

Ezek a szàzalékos arányok engem megnyugtattak. Most vagyok a 12. hétben; egy 8. heti vetélés es 6 év sikertelen próbálkozas után. Nálam az derült ki; hogy mthfr heterozigóta génmutációm; illetve progeszteron problémàm van. Metafolint és utrogestant kellett szednem. Eddig minden rendben. Véreztem az első trimeszterben; ezért tàppénzre jöttem; sokat pihentem. Most úgy érzem minden rendben lesz.

Az biztos; hogy az a tuti, ha a baba egészségesen megszületett. Addig 100% garancia semmire nincs. Viszont; ha igazak a kutatások eredményei genetikai vizsgàlatokkal egybevetve a 12. hét utàn 96 % hogy egészséges kisbabad szülessen.

2019. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hasznos válasz volt :)
2019. febr. 4. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!