Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy nem használ terhességi tesztet?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kisbabát szeretne, de nem akar tesztet venni.

2019. jan. 15. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Miért kéne. Anélkül is fennmarad az emberiség. Vagy tévednék? Amíg nem volt teszt, hogy oldották meg?
2019. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem a teszttől lesz a kisbaba. Nekem sem volt itthon soha terhességi tesztem, pedig akartam babát. Amikor 3 napja késett a mensim, csak akkor vettem tesztet.
2019. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a kérdést. Az én gyerekeim nem teszttől fogantak. Sőt, nem is a teszttől maradtak meg. Amikor úgy maradt ki a vérzésem, hogy nem védekeztünk, akkor sem csináltam tesztet, mert tudtam, hogy terhes vagyok. Ha egy teszt is kimutatta volna, nem lettem volna benne biztosabb. Amikor kb. 7 hetes lettem, felkerestem az orvost, terhesgondozásba vett a védőnő, és így tovább. Egyikhez sem kellett az otthoni terhességi teszt.


Amire viszont szuper: kémiai terhességek kimutatására, és aztán sokkal nagyobb szomorúságra, mint amikor csak simán annyit tud az ember, hogy pár nap késéssel jött meg. Akinél meg megmaradt a baba, az sem a tesztnek örült utólag, gondolom, hanem a gyereknek.


Kizárólag akkor van értelme igazából, ha olyan rendszertelen a vérzés, hogy sokszor kimarad mástól is, mint a terhesség, vagy ha sürgős hormonpótlás kell az elejétől, mert akkor nem mindegy, hogy azt mikor kezdik meg.

2019. jan. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha még csak szeretne, felesleges a teszt. Viszont nőgyógyászaton hallottam már olyat, hogy az "azt hiszem, terhes vagyok" pácienst a doki hazaküldte azzal, hogy majd ha lesz egy pozitív tesztje, akkor megvizsgálja, de addig nem.
2019. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%

Én is teszteltem és 2 pozitív után lett egy negatív tegnap volt pozitív ma negatív akkor hogy van ez a teszt.?

Nem lettem okosabb csak jó össze zavart aztán meg lesz a csalódás ha nem lesz babám

2019. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös lehetséges, hogy kémiai terhességed volt:


"A helyzet az, hogy sajnos pozitív és negatív irányba is változhat a terhességi teszt eredménye mindössze egyetlen éjszaka leforgása alatt. Egy elsőre pozitív tesztet követhet másnap egy negatív, de ugyanígy egy negatív teszteredményt is válthat a legnagyobb meglepetésünkre pozitív az azt követő napon. Nézzük, hogy mi ennek az oka!


Pozitívból negatív

"Ez sok esetben az ún. kémiai terhesség jele lehet" - magyarázza Dr. Yvonne Bohn amerikai nőgyógyász. "A kémiai terhesség nem más, mint egy nagyon korai terhesség, aminek általában az elmaradt menstruáció után egy héttel magától vége szakad. Ilyenkor a terhességi hormonok szintje nagyon alacsony, és a várandósság nem tud teljes egészében kialakulni. A szervezet ezt egy rendkívül korai vetélésként éli meg, amit - ha nem teszteljük - lehet, hogy csak egy megkésett, kicsit erősebb menstruációként érzékelünk."

Ilyenkor Dr. Bohn szerint a teszt mutathat egy nagyon halovány pozitív eredményt elsőre, a második teszt azonban nagy valószínűséggel már negatív lesz. Ezt abból is érzékelhetjük, hogy megjön a menzeszünk, ami valamivel erősebb lehet a szokásosnál. Spontán vetélés során nincs szükség orvosi ellátásra, kivéve, ha komoly fájdalmaink vagy extrém erős vérzésünk van. Ez utóbbi esetén mindenképp keressük fel a nőgyógyászunkat vagy orvosunkat!

A kémiai terhességet követő spontán vetélés nem a mi hibánkból következik be. Általában ilyenkor a terhesség és a magzat genetikailag "gyenge" volt, ezért nem fejlődik tovább. Ez azonban ugyanolyan megterhelő lehet egy nőnek lelkileg, mint egy később bekövetkező vetélés, főleg, ha elsőre pozitívat mutatott a teszt.

Dr. Bohn szerint terhességi vitaminok és folsav szedésével, az alkohol és a droghasználat mellőzésével és az esetlegesen fennálló egészségügyi problémák kezelésével csökkenthető a kémiai terhesség kialakulásának esélye.

Illetve tudnunk kell, hogy habár az otthon használható terhességi tesztek használata igen kényelmes, fontos, hogy orvos is alátámassza az eredményt egy alapos vizsgálattal."


Forrás: Babaszoba

2019. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!