Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, nem lesz semmi...

Terhes vagyok, nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

én már lassan 4-5 éve nem fogyasztok húst, 2-3 éve tejterméket illetve tojást.

Undorodom ezektől már.

Volt vegán kismama itt már? Mit tanácsoltok?


2019. jan. 15. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
B12-t gondolom szedsz, illetve a vas is kerdeses lehet, de azt nezik vervetelen.
2019. jan. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ritka az ilyen, de ez egy igen jó kérdés!

Fontos hogy azok a tápanyagok amire szüksége van bekerüljön a szervezetbe!

Fehérje, vitaminok, folsav, vas. Ha nem tudod megadni neki a húsból és a tejből akkor keress másban. Szedj vitamint és egyél sok zöldséget, hüvelyest.

2019. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dokinak mindenkèppen jelezd, mellette szedj vitaminokat sok zöldség/gyümi.
2019. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Vagy elkezdhetsz normálisan enni, ami nem károsítja a magzatot? Ez is egy opció. Ha már magadért nem, akkor érte.
2019. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 es! 4ev után kezdj el te húst enni...

Van más megoldás is ez nem olyan mintha nem szokna le a cigiröl... Ne legyünk már ilyen szemetek egymással.

2019. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%

#4 ! Emberi szervezetnek nincs szüksége agyonfújt, hormonokkal teli húsra/tejtermékekre.

Pótolni lehet mindent növényi alapon is sőt az egészségesebb. Utána kell olvasni a táplálkozásnak, nem egészségtelen egyáltalán. Nem lesz semmi baj a magzattal.

2019. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Mert a kérdező úgy néz ki, mint aki tanult, mielőtt a kaják kétharmadát száműzte az életéből, mi? Lehet valaki okos vegán, de az nem kap infarktust ,ha terhes lesz.
2019. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 Szerintem tapasztalatokat várt / tanácsot aki volt hasonló cipőben nem kioktatást hogy egyen akkor húst.
2019. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Komplett vega/vegán számára kialakított vitamint szedek amiben van minden.

Amikor elterveztük a babát + folsavat kezdtem.

B12 pluszba sörélesztővel szoktam pótolni (ugyebár a vitamin csomagomba van az is :) )

Húst semmiképp nem fogok fogyasztani, hallottam sajnos sok olyan esetről hogy baj volt a magzattal hiába húst evett... Köszönöm a hasznos és normális válaszokat!!! :)

2019. jan. 15. 17:53
 10/14 anonim ***** válasza:
A hormondokim nekem az endometriozis-dietahoz hasonlot irt elo, abban konkretan nem szabad nagyipari hust, tejtermeket, tojast fogyasztani, csak hazit (amit meg ugye nem egyszeru beszerezni, foleg ott nem, ahol en elek, rokonoktol kaptunk csak neha). Nekem a pajzsmirigyem miatt is kellett csinalnom ezt a dietat megfelelo vitaminokkal kiegeszitve.
2019. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!