Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi igazság van abban,...

Mennyi igazság van abban, hogy ha menstruáció alatt lesz valaki terhes, akkor lánya fog születni? Lányos anyák írjatok tapasztalatot!

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Sok okosságot fogsz most kapni, de már alapból az ritka, hogy mensi alatt ess teherbe, mert peteérés mensi után 2 héttel van, ugyebár... előfordulhat, hogy pont mensi alatt, de iszonyú ritka, plusz, ha ezt még el is felezzük, mert lányt akarsz, akkor bizony ezrelékeknél tartunk, ha nem még ennél is kevesebb...
2010. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lányom a 14. napon fogant 28 napos ciklusnál "szabály szerint". Én menzi alatt még nem nem lettem terhes, csak középidőben. Kiváncsi vagyok a válaszokra.:)
2010. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 5 lányom van, mindegyik közép időben fogant:), közelében sem voltam a mensinek amikor összejöttek.:)
2010. jún. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen, lányt szeretnénk, és az ismerősök között ketten is vannak, akik azt állítják, hogy menses alatt lettek terhesek, és lányuk lett. Én is úgy tudtam, hogy elvileg ilyenkor nem lehet teherbe esni- legalábbis kicsi az esélye-, ezért érdekelt.
2010. jún. 30. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát, ez furcsa. A menzesz eleve arról szól, hogy az a méhnyálkahártya válik le és távozik a szervezetedből, melybe elvileg be tud ágyazódni a megtermékenyült petesejt. És ha ez megtörtént, akkor a manzesz után kb. 2 hétig érik a tüsző, amiből aztán kiszabadul a megtermékenyíthető petesejt. Nekem furcsa az, hogy egyszerre lehet tüszőrepedés és menzesz. Bár szerintem minden szabály alól vannak kivételek, lehet, hogy ez is előfordulhat.
2010. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a menses végén lehettek együtt, közel az ovulációhoz és kitartóak voltak a kiskatonák. Hallottam olyat, akik 5-6 nappal voltak együtt ovu előtt és mégis sikerült. Pl. vegyünk egy 7 napos mensit, és mondjuk a 13-14. napon ovuláció, vagy még előbb. Nem lehetetlen, csak kicsi rá az esély.
2010. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy valószínűleg már nem aktuális, csak szeretném erősíteni a szabályt:)

Ugyanis én menstruáció alatt lettem terhes, és fiam lett.

Mivel az orvosom is úgy gondolta, hogy ki van zárva, hogy menstruáció alatt lettem terhes, jól el is számolt, így szépen le is csúsztunk a 12 hetes UH-ról, meg a nyaki redő mérésről, ezek ingyenes vizsgálatok, utána a vizsgálatok 15 ezer forintunkba kerültek. Én biztos voltam benne, hogy a menstruáció alatt volt, hiszen felírtam, mikor szeretkeztünk.

Fiam, most múlt két éves, imádni való.

Szerintem nem garancia, hogy mensi alatt lány fogan.

Én úgy tudom, hogy a gyorsaságon múlik, azaz, a "fiúk" gyorsabban úsznak, a "lányok lassabban", de ez alapján csak fiúk lennének, ebből arra következtetek, hogy lányok tovább élnek.

Bocsi a "kis" eszme futtatásért, remélem azért az erre tévedők még találnak hasznos infot:)

2011. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!