Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lenne a legfelelősségtelj...

Hogy lenne a legfelelősségteljesebb döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem jó kategória.. kicsit hosszú lesz, kérlek segítsetek kicsit, mert nagyon tipródom..


26 éves vagyok és férjemmel gyermeket szeretnénk vállalni, amit nyilván előre nem lehet tudni, mikor jön össze.

Munkahelyem nagyon stresszes, de két éve ott vagyok igy GYES szempontjából nyilván az lenne a jó, viszon az, hogy hatkor kelek es éjfél- fél egy magasságában érek haza, az baj. Nagy baj.. kereskedelemben dolgozom amugy. A környéken is lenne munkalehetőség de itt 140nél többet nem nagyon kapnék, mondva, hogy vidék.

Kezdek kikészülni.

Nagyon gondolkodom a váltáson, férjem is szorgalmazza, de félek ha a próbaidőbe belecsúszik a baba, kirúgnak. Plusz, nem gondolom, hogy próbaidőt követően is tolerálnák akár a rosszulléteket

A babaprojektet meg nem szeretnénk halasztani, mert mint fentebb írtam, nem tudni mikor jön össze.. egy hónap, egy év.. az első babát szeretném még 30 előtt megszülni.

Amugy van saját házunk, segítőkész családunk.. mindenünk meglenne jozzá, egyedül a munka amin sokat kattogok...

Szívem szerint csinálnám ezt tovabb, de férjem azzal jön, hogy ha ez kikészít, akkor azért nem jön össze plusz, ő sem repes a boldogságtól, hogy ilyen késön járok haza...

Ti mit tennének?

Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget, bocsánat, ha butasagot kérdeztem...


2019. febr. 7. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ilyen idős voltam amikor pont a babaprojekt miatt váltottam. Én is 30 éves korom előtt szerettem volna babát, de nekem nem volt tervben, hogy sos neki álljunk, mert mi van ha nem jön össze. Sokkal fontosabb volt a nyugodt háttér és az, hogy később is nyugodt helyre jöjjek vissza majd dolgozni. Szóval én vártam az új helyen is kicsit, hogy betanuljak, megszokjam, összecsiszolódjak a kollégákkal stb.

A baba pedig elsőre összejött.

2019. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na dejó!

Akkor te végülis a váltás mellett voksolsz?

Mi 3 hónapja próbálkozunk.

Köszönöm a válaszod!

2019. febr. 7. 16:59
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

A legtöbb egészséges párnak 4 hónap alatt összejön a baba.

Én azt tenném, hogy adok magunknak ennyi időt. Ha sikerül, akkor egyből mennék táppénzre. (Nem érdekel, hogy ki szerint korrekt.) A 2 éves gyed alatt tudsz tanulni, új munkát nézni, mert ide pici babával úgyse fogsz visszamenni.

Ha 4 hónap alatt nem sikerül, akkor tartsatok egy kis szüntet. Keress állást, dolgozz le egy évet legalább, és utána vágjátok bele újra. Így vissza fognak várni, és legalább a gyed utolsó hetei se lázas munka kereséssel telnek.

2019. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

de félek ha a próbaidőbe belecsúszik a baba


Tanuljatok meg védekezni.

2019. febr. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Akármennyire nem korrekt, ha itt jól keresel, akkor azzal jársz a legjobban, ha megbeszéled a nőgyógyásszal, hogy ilyen körülmények mellett szeretnél az elejétől táppénzen lenni. Ha a munkáltató húzza a száját, hadd húzza, ide vissza ovis mellől úgysem tudsz jönni.
2019. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Én ráállnék a babaprojektre, aztán munkahely fizetné 2 évig a gyedet, aztán 1 évig még gyes, utána meg keresnék vmi más melót. Ha most váltasz, még évek mire beszoksz úgy a másik helyre h visszavárjanak.
2019. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ha védekezek, nem lesz baba. De kössz a hasznos tippet :D

Ha az elejétől elmegyek táppénzre, akkor hogy számolják el a GYED-et?

Ide akkor se jönnék vissza.. keresnék mas melót, meg leszakmáznék míg itthon vagyok. A cég teljesen meghülyült, tarthatatlan ez az állapot, csak a baba miatt voltam itt eddig...

2019. febr. 7. 18:14
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan hű de jól nem keresek amúgy.. 180 és 150 között. Attól függ, mit ér el az üzlet.

Most egy kisboltba megyek itt az utcákban, már hivott dolgozni a tulaj, csak nem tudom, hogy jelent le. Neki nem baj ha megbabásodom..

2019. febr. 7. 18:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Én maradnek ezen a helyen. Amint összejön, valami mondvacsinalt indokkal irasd ki magad táppenzre. Az a gyedet nem befolyadolja. Addig meg lehet sokat dolgozol de vedd lazábbra a figurát. Dolgozz csak feleannyit...aki így kihasznalja a munkavállalót annak az is elég. Sok sikert!
2019. febr. 8. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Igazabol a baj az, hogy ejfel korul esek haza es hatkor mar kelhetek is fel... Nehezen birom, mert mi pakoljuk ki az arut is. ( Cipo uzlet)

Nehez nem rastresszelni, mert folyton cseszegtve vagyunk, ha valamilyen mutato nem a kiirtnak felel meg (plusz olyankor a fizetesunk is egy huszassal kevesebb...)

Most agyalok, hogy itt a kornyeken elmegyek egy ruhazati boltba. 140 a netto, de ket muszakos es lenne idom mellette masodallast vallalni. Takaritani, kormozni...

2019. febr. 8. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!