Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek manapság milyen...

Szerintetek manapság milyen korban optimális a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Anno szüleink akár 16-17 évesen bele fogtak ebbe. Én huszonévesként kapcsolatban már gondolkodom ezen, mégis úgy látom, manapság is változó. Persze nem ettől függ a saját döntésen, de érdekelne, ti milyen véleményt formáltok erről. A saját hozzáállásom:

- 24-25 éves korban, mikor már megfelelő pénzügyi háttér és emberi tapasztalat áll mögöttem,

- mikor érzelmileg elérkezettnek és felkészültnek tekintem magam,

- stabil párkapcsolati háttér alap.


Köszönöm a válaszokat ! :)



2019. febr. 26. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem 25-33 között ideális. Nekem legalábbis.
2019. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

28 vagyok, még csak most kezdek rajta gondolkodni. Sajnos kicsit később kezdtem az egyetemet mint a korombeliek, így csak nemrég lett mesterdiplomám, jelenleg doktori képzésen vagyok, de lassan azt gondolom, hogy itt az ideje.


Egyébként a környezetemben azt látom, hogy amint megvan a lakhatás (nem albérlet), és jó a kapcsolat, akkor jöhet a baba. Sajnos ez nagyon ki tudja tolni, mert nehéz lakásra szert tenni.

2019. febr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Számomra 25-33 között.

2 gyereket terveztünk, 2 van, 31 vagyok. Nekem igy tökéletes. Anyam 33 alatt nem akart szülni. 39 volt, mikor öcsémet szülte. Én 39 évesen mar nem akarok pelenkázni, hanem élvezni a nagyobb gyerekeimmel az életet. Addigra a kicsi gyerekem is 8 éves lesz.

Karriert tudok épiteni gyerekek mellett is, anyagilag meg nálunk belefértek a fiuk.

2019. febr. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

22-27

Sztem 30 felett már nem a legjobb szülni.

2019. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
28-35 evesen
2019. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet megszabni, egy általános határt, mert ez mindenkinél más és más. Nem mindegy mikor találsz hozzá megfelelő partnert, mennyit sikerül dolgoznod előtte, külön éltek e, mennyi a havi jövedelemetek és még sorolhatnánk. Tökéletes időpont nincs, de egy optimális háttért jó meg teremteni mielőtt bele fogunk. Nos, hogy ez kinek mikor jön el tökre változó. Én 21 leszek 2 hónap múlva, 19 éves koromtól dolgozom (fenn tartom magam saját keresetből), komoly kapcsolatom van, idén össze házasodunk. Most fogunk bele a felújításba a közös házunkon. A párom is dolgozik már lassan 4 éve, ő 23 éves. Fiatalok vagyunk, de a feltételek már adottak lesznek, amint elkészül a ház. A vágy is adott, ugyanis mindketten fiatalon szeretnénk szülők lenni, és nagy családot tervezünk, legalább 3 gyermekkel. Szóval szerintem nem lehet ezt általánosítani, hogy mikor optimális, mert ahány ember, annyi variáció és persze az érettség, a felelősség tudat sem elhanyagolható kritérium.
2019. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Én már 20 éves korom óta szeretnék gyerekeket de most 27 évesen jutottam el odáig hogy úton legyen az első, sajnos a párkapcsolatok egy sem volt ideális, sem pedig az anyagi háttér. Most 27 évesen van egy stabil párkapcsolatom egy biztos munkahely, sajnos saját lakás nincs de a szülőktől külön élünk, ha még arra várnánk hogy saját lakásunk legyen akkor 30 év felett lenénk bőven! Maximum 33 évesen szeretnénk még két gyereket bevállalni
2019. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat ! :)

#6 - nem általánosítani szerettem volna, épp azért írtam ki a kérdést, hogy meg tudjam, ki hogy gondolja. Ahogy látható, vannak eltérések. De én épp erre voltam kiváncsi, és igen, nem korhoz kell kötni. Épp ezért írtam a saját szempontjaim is. De a te válaszod is hasznos volt, koszonom :)

2019. febr. 27. 18:15
 9/10 anonim ***** válasza:
már csak azt nem értem, hogy aki lepontozott minket, az miért tette. megszólalna?
2019. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 20-as évek, persze ha minden adott hozzá. :)
2019. febr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!