Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mióma kérdés? Valaki aki...

Mióma kérdés? Valaki aki hasonló helyzetben volt, segítene?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam nőgyógyásznál, 60x40 mm miómám van, ami a méh háta mögött van és nem okoz semmi problémát még idáig. Doki azt mondta, hogy mivel nem a méhben van így próbálkozzunk gyerekkel és ha augusztusig nem jön össze akkor menjek vissza még beszélni a műtétet.

Mi év vége felé terveztük a babát de most nagyon félek így bele vágni. Habár a doki azt nő dta szép a méhem, szépek a petefészkek és pete érésem is pont tegnap volt így nem látja akadályát egy terhességnek. A miómát viszont nem bolygatná amíg nincs gyerek. Valaki aki miómával szült esetleg? Vagy aki előbb meg műttette annak lett utána baba? Nagyon meg vagyok ijedve, nem tudom lesz-e egyáltalán babánk emiatt. 😞

Mindenesetre megyek másik orvoshoz is de kíváncsi vagyok hasonló tapasztalatokra.


2019. febr. 27. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, miomával szültem, kettő darab volt, 6-szor 4 és 2-szer 2 cm, nem lett semmi baj, ha nem rossz az elhelyezkedése akkor nem zavarja a terhességet.
2019. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt,2x3as mikor teherbe estem, méh hátsó falában,sem a terhességnél,sem a szülésnél nem okozott gondot,de a hormonoktól megnőtt rendesen, 6hetes komtrollon már kisalma nagyságú 7x7es volt, a kicsi fél éves volt mikor meg kellett műteni mert már olyan nagy volt hogy a dokim félt hogy ha tovább húzzuk nem lehet laparoszkóppal kivenni. Nehéz volt elszakadni a kicsitől,de muszáj volt,azóta nem nőtt új szerencsére.
2019. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, nagy, 8 x 10 cm nagyságú, még azóta is ott van ez a hatodik év mióta észrevették , minden gond nélkül szültem.

Hacsak nem a méhben nő belülről, semmit nem akadályoz és nem okoz gondot. Nekem még a terhességem előtt mondta a nőgyógyász, hogy inkább nem bolygatná meg , mert okozhat olyan vérveszteséget a, hogy akár a méhet is ki kell venni.

Ezen nem kell aggódnod az ég adta világon semmit nem zavar be.

2019. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van miómám, most vette észre a doki, már babás vagyok. Azt mondta majd ha megszületett a pici, foglalkozunk vele :)
2019. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy voltam, mint a 4-es. Csak úgy mellesleg említette a doki az első ultrahangon, hogy tudok-e róla hogy van egy miómám? Nem tudtam.

Nem okozott semmi gondot sem terhesség alatt, sem szülésnél. Nem is nőtt meg szerencsére, amikor már nagyobb volt a baba, nem is látták az ultrahangon.

Én amíg nem nagyon muszáj, nem műttetném.

2019. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Nekem is azt mondta a doki, hogy nem bolygatná ő sem. De viszont nekem nő, ezért úgymond sürgeti a babát mivel ezt nekem mindenképp műteni kell és azt javasolja, hogy szülés után műtene. Viszont nem lehet tudni mennyire fogja zavarni a terhességet, azt mondta lehet egyáltalán nem, lehet nehezen hordanám, ne adj Isten el vetélek. Sajnos ebbe nem lát bele. A férjemmel most dönteni kell, hogy jöhet a baba vagy meg várjuk az év végét és akkor próbálkozunk. Csak én nem igazán tudtam mik ezek a miómák amíg ki nem derült, hogy nekem is van és még kell, hogy mondjam őszintén, kétségbe estem. Ezért kértem tapasztalatokat, véleményeket. Köszönöm még egyszer, ment a zöld mindenkinek.

2019. febr. 28. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2db miomám volt, mondták, hogy nem fogok teherbe esni miatta. 35 év felett, egyedülálló egy lány gyermekkel. Nem estem kétségbe. Erre jött egy szerelem. 38 évesen spontán terhesség. Az elején nagyon nőttek a miómák. Minden uh-on minimum annyi ideig vizsgálták mint a babát. És minden uh-n adtak fényképet a miómákról. Babáról nem. Fél idő után miómák nem nőttek, mondta a doki, hogy a gyerek elnyomja. Születés után egy évvel nézettem meg miómák kisebbek mint teherbeesés előtt voltak. Azóta se változtak. Két év alatt. Nem kell megilyedni. Sok sikert.
2019. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem is tudtam hogy van, mert olyan kicsi volt, így lettem terhes. A 12. héten vette észre az orvos, mert elkezdett nőni a babával. Azt mondta hogy ne aggódjak, olyan kicsi hogy a terhesség el fogja nyomni (nem volt a terhesség szempontjából rossz helyen). Így is lett, nem okozott semmiféle problémát. És jelenleg sem okoz. 20 hónapos a kisfiam.
2019. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem első terhesség alatt derült ki hogy van kettő. Egy kisebb és egy nagyobb. Nem okoztak gondot, a dokim azt mondta, hogy amíg szeretnék gyereket, addig biztosan nem nyúl hozzá, illetve azt is mondta, ha valami miatt császár lenne, akkor azt is eltávolítják.

Négy gyerekem lett, nem lett császár.

A kisebbik mióma a második terhességtől kezdve nem volt látható többé.

A nagyobbik viszont nagy lett. Először diónyi, majd tojásnyi, majd kisebb almányi állt a leleteimen.

Két terhesség akatt megszenvedtem vele. (A placenta megtapadásának helye nem mindegy...) Amikor keményedett a hasam,nagyon tudott fájni, mjndenki azt hitte kidugja valamiét a baba, de az a púp a mióma volt. Ráadásul mindig picit máshol. Mondtam az orvosomnak is, aki nem akarta elhinni, míg a saját szemével nem látta egyik vizsgálat alkalmával. Egy 15cm átmerőjü kör bármely pontján képes volt kidudorodni, attól függően, hogy hogy mozgott alatta a baba. Amikor a köldökömnél nyomult, az különösen kellemetlen volt,mert ott alapból vékony a bőr. Szülés napján még ki tudtam jól tapintani, aztán egyre kevésbé, ahogy zsugorodott vissza a méh a helyére.

De mindezzel együtt szerintem ha nem muszáj, jobb nem bolygatni.

Ha a ciklusodat nem zavarja össze, akkor valószínűleg nincs köze ahhoz, hogy mikor sikerül a baba. (A problémás mióma vérzést szokott okozni). A méret pedig megtévesztő, UHn nem okyan könnyű azt milliméterre belőni, mert az alakja sem pontos, illetve mert a méh felszínéből emelkedik ki.

Ja és a babákat persze nem zavarta soha, nekik bent elég hely volt...

2019. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!