Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már 8 hónapja próbálkozunk,de...

Már 8 hónapja próbálkozunk,de nem akar összejönni.Az ovulációs teszt mindig pozitív a 11. és 12. napon. Miért nem sikerül összehozni?

Figyelt kérdés

Magas vagyok és vékony(179cm,60kg)),de nem kórosan sovány.Ennek lehet hozzá köze?Hízni nem tudok,sajnos!

Amikor az elején (kb. 2. hónap)nőgyógyásznál voltam,azt mondta,hogy semmi okát nem látja,hogy teherbe essek.Szerinte egy éven belül ezzel a problémával nem kell foglalkozni!

Mi a véleményetek?Van valaki hasonló helyzetben?


2008. nov. 10. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk már majdnem másfél éve nem jön össze.Azt mondják 1 év

után értdemes orvoshoz menni,a 8 hónap még nem sok.

2008. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálad milyen vizsgálatokat végeztek?Meg tudtak valamit állapítani a sikertelenség okáról?
2008. nov. 10. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magasságodnak nem sok köze van a dologhoz, mert én terhesség előtt hasonló paraméterekkel rendelkeztem (178cm, 62kg) és nem tartoztam a sovány kategóriába, főleg nem a betegesen soványba, hogy ez akadályozzon a teherbeesésbe. Nálunk öt hónap után jött össze a baba, tehát nekünk sem egyik napról a másikra, pedig erősen ráfeküdtünk a témára.

Szerintem mi nagyon is görcsöltünk miatta. Minden reggel hőmérőztem, ovulációt figyeltem és minden hó végén megvolt a nagy csalódás bennünk, hogy nem jött össze. Már másról sem szóltak a napjaink, csak a babakészítésről.

Nekem is annyit mondott a doki, hogy átlagosan egy évet kell rá várni, ha akkor sem jön össze a dolog, akkor megvizsgálnak bennünket, esetleg kaphatok hormonos kezelést. De legyek addig türelemmel.

Nálunk végül az lett, hogy az ötödik hónapban feladtuk a dolgot, teljesen eltemettük a babaprojektet, még egy kutyust is vettünk és úgy álltunk hozzá, hogy majd lesz baba, ha jönni akar, erőltetni nem fogjuk. Nem védekeztünk, de nem néztünk már peteérést, csak szerettük egymást. Hát, ez így bejött, mert hó végén már nem jött meg, akkor persze egyből sikerült.

Talán neked is azt tudnám javasolni, hogy ha egyébként is elég aktív a szexuális életetek, akkor ne görcsöljetek annyira rajta, próbáljatok meg természetesebben és nyugodtabban együtt lenni, csak szeressétek egymást.

Remélem, hogy sikerül!

2008. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok.A doki megvizsgált azt mondta szervi eltérés nincs csinált rákszűrést,és felírt egy gyógyszert(duphaston)ami elvileg segítene.4 cikluson keresztül kell szednem eddig már 2 eltelt de még semmi siker.Ha nem jön össze a férjem megy spermavizsgálatra aztán kell csak vissza mennem,és megbeszéljük a további lépéseket.Ja és emelett nézem a hőmet is.Próbálok nem elkeseredni mivel már megint megjött.Nem tudom meddi bírom,mindig az jár a fejembe mi van ha soha nem fog sikerülni,tudom hogy ez nem jó,aztán próbálom magam összeszedni és pozitívan gondolkozni,de ez baromira nehéz,főleg hogy körülöttem egy csomóan terhesek ,egyeseknek olyan könnyen megy
2008. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg a párodnál van a gond. Ha letelik az egy év, menjetek el kivizsgálásra!
2008. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

És a 13-ik napon is együtt vagytok? Tudod hogy a poz teszt után 24-36 órával van tüszőrepedés.

Első és legeslegeslegfontosabb: endokrinológus!!!! Feltétlen menj el! Egy "mezei" nőgyógyász, sőt a főorvosnőgyógyászunk is egészségesnek titulált a hormoneredményeimmel, elementem egy endokrinológushoz, és kiderült hogy pajzsmirigy beteg vagyok, ami miatt elvetéltem, és nehezen estem teherbe. Feltétlen csináltass hormonvizsgálatot, teljes vérképet, és irány a doki. Pl kóros soványság a pm túlműködéssel küzdőknél van. Tehát benne van a pakliban

Ha apácska szeretné tudni mi a helyzet beutaló nélkül lehet menni kiskatona vizsgálatra, senki nem tud róla, csak ti.

Kívánom a legjobbakat!

2008. nov. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Irány az andrológia! Kérj beutalót a nőgyógyásztól, vagy menjetek magánrendelésre! Mi 10 hónapja próbálkozunk, és már kiderült, hogy a férjemnél van a gond, és már kezelik is. Soha sehol nem zavartak el azért, hogy még nincs egy éve, hogy próbálkozunk...
2008. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 10, majdnem 11 hónap alatt jött össze.
2023. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!