Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak akkor derül ki mennyire...

Csak akkor derül ki mennyire termékeny a nő vagy a pár, ha már élesben próbálkoznak babával?

Figyelt kérdés
Eddig fogamzásgátlót szedtem, így eddig esély sem volt a babára. Most viszont, hogy jobban tájékozódtam a témában ki derült, hogy nem is szedhetném mivel migrénes vagyok. Ezek a migrénes fájdalmak heti rendszerességgel jelentkeznek, régen nem voltak ilyen gyakoriak. Már több helyen olvastam, hogy a tabletta lehet ezért felelős. Nagyon szeretném abba hagyni, viszont nem tudom mi más lehetne ilyen stabil. Az óvszer nekünk nem vált be. A spiralt meg, ha jól tudom olyan nőknek ajálják akik már szültek, vagy nem terveznek huzamosabb ideig babát, mert ugye ezt 5 évente cserélik. Mi 1-2 év múlva szeretnénk már az elsőt. Tényleg nincs más megoldás? Lehetőleg hormon mentes!

2019. márc. 27. 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, a fő kérdés azért szól így, mert halottam olyanról, hogy naptárral számolják a termékenységüket a nők. Van akinél ez tök jól működik, viszont félek a rizikótól, ugyanis fogalmam sincs mennyire vagyunk termékenyek.
2019. márc. 27. 09:41
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

A naptárral számolás nem a védekezés, hanem a teherbeesésre jó módszer, ugyanis olyan nam nincs, amikor nem lehet teherbe esni (még a menzezs alatt is elöfordul!), viszont ha valaki babát akar, akkor ezzel növelni tudja az esélyeket.

De védekezésnek alig ér többet, mint a megszakítás, azaz majdnem semmit.

Ami megbízható módszer, az az óvszer, kicsit utána kell keresgélni, melyik fajta a megfelelö. Ez tipikusan Mo-i probléma, hogy "nem vált be az óvszer", Nyugaton az emberek igen nagy része ezzel védekezik és nincs vele semmi problémájuk - persze valamivel kényelmetlenebb, mint a tabletta, mert figyelni kell rá, hogy minden alkalommal kéznél legyen és megfelelö módon használják.

Rendeltetészerü használat mellett ugyanolyan biztos, mint a tabletta, szóval ez a legjobb alternatíva.

2019. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Naptárazást, megszakítást ne csináljátok, csak ha nem bánjátok hogyha mégis becsúszik a baba...

Óvszer. Tudom, nem olcsó megoldás, de 2-3 éve szedtem gyógyszert és akkori emlékeim szerint a gyógyszer sem volt olcsó...

2019. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így van, nem olcsó a tabletta. De az óvszer sem a pénz miatt okozna problémát, hanem nem jó vele. Én nem tudom úgy élvezni a dolgot, ahogy a párom sem. Ezért szerettem volna más megoldást találni erre. Fél év az az idő amíg tuti nem jöhet, esküvőnk lesz. Aztán sem bánnám ha még egy évet tudnánk "vigyázni" mert az építkezésben benne vagyunk nyakig.
2019. márc. 27. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A naptármódszer teljesen megbízhatatlan, még a legpontosabb ciklusú nőkkel is előfordul, hogy egy-egy ciklus mégis másképp alakul, és ezt sosem lehet előre tudni. Hőmérőzéssel, méhnyaknyák-vizsgálattal kombinálva már jobb a hatásfok, de még így sem közelíti meg a helyesen hazsnált óvszerét sem, ráadásul onnantól fogva nem akkor lesztek együtt, amikor jólesik, hanem amikor szabad. Ha te is olyan vagy, hogy pont a ciklus közepe táján érel legnagyobb vágyat a párod után, akkor ez nem is olyan kicsi probléma.


Hormonmentes megoldás az óvszeren kívül a pesszárium, bár nemigen kapható itthon, úgy tudom, de lehet, hogy tévedek. Egy fokkal kellemesebb hazsnálni, mint az óvszert, mert nem ott és akkor kell vele vacakolni, hanem már előtte, ez viszont szerintme még akár kellemetlenebb is lehet. Ráadsául nem is olyan könnyű ellenőrizni, hogy helyesen került-e fel, mint az óvszert, aminél egyértelmű. Hatásfoka is az óvszerével egyezik meg.


A spermicid szivacsok, krémek, stb. szintén megbízhatatlanok, csak kiegészítésnek jók pl. pesszárium mellé.


Szóval vagy tabletta, vagy óvszer.

2019. márc. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem tudom úgy élvezni a dolgot, ahogy a párom sem."


Akkor nem megfelelö méretü vagy minöségü óvszert probáltatok eddig.

2019. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is gondoltam. A hüvelyfalban alapvetően nincs túl sok receptor, és még ha különbözőek is vagyunk, azért egy hártyavékonyságú óvszert annyira érezni, hogy konkrétan ez rombolja le teljesen az élményt, szerintem nem lehet. Az más kérdés, hogy a fene se szereti a szagát, meg azt, hogy a legforróbb pillanatban le kell állni miatta esetleg.De ezt meg okosan kell cisnálni, úgy, hgy része legyen a játéknak.
2019. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A naptárazás egy lutri.Bármikor megborulnak kicsit a hormonjaid és kicsit előrébb ,hátrább csúszik a péd mint mondjuk megszoktátok és akár már be is sikerülhet a baba.Szerintem az óvszer a legbiztonságosabb, még akkor is ha némi kényelmetlenséggel jár.Ha valaki nem akar gyereket akkor ez van.Mondjuk én migrénesen is simán szedtem a fogamzásgátlót és kutya bajom nem lett tőle, se a termékenységemmel nem volt gond.Mikor akartunk babát jött,spirált meg nem tetetnék fel.Van aki azt mondja a pharmatex termékeket ha megfelelően használják ahogy írva van akkor működik, de én azokat sohasem próbáltam és sok jót se olvastam róla.
2019. márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!