Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendes menstruáció mellett...

Rendes menstruáció mellett még megmaradhat a "baba"?

Figyelt kérdés

Csináltam terhességi tesztet kb 1.5 hete,halványan de pozitív lett. Rá 3 napra már nagyon szép pozitív lett,majd 1 hetes késéssel megjött a menzeszem. Még most is tart,de a fáradtság,álomkór,cicifájás, még mindíg tart.


Esélytelen,hogy megmaradt,vagy megér még egy tesztet?


2019. ápr. 7. 14:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy ultrahang tudná eldönteni. Egyébként terhesen MINDEN vérzéssel orvoshoz kell fordulni.
2019. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát, inkább nödokihoz kellett volna menni, amikor megjött, kaptál volna progeszteron pótlást, bár nem mindig jön be az sem, szerintem nem valószínű, hogy még mindig terhes vagy, de csinálj tesztet.
2019. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2.: Lehet hematóma is, amellett simán megmaradhat a terhesség. De ezt tényleg csak orvos tudja eldönteni.
2019. ápr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tesztet csinálni azért felesleges, mert a HCG-szint még vetélés után is fent lehet, akár hetekig. Abból semmi nem derül ki.
2019. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Lemaradt. Felhívtam az orvosom,kérdezgette,hogy milyen,mennyi a vérzés. Szerdán megyek ultrahangra,de aztmondta hogy az elmondottaim alapján biztos hogy nem maradt meg a baba és kémiai terhesség. Kérdeztem a gyógyszert,aztmondta az ilyenkor már nem segít :(
2019. ápr. 7. 14:41
 6/22 A kérdező kommentje:

Rendes vérzésem van. Talán még erősebb is mint szokott. Semmivel nem különbözik a többi menstruációmtól. Az első napon hívtam azonnal az orvost amúgy. Semmi előzmény nélkül jött meg.


Se görcs se hasfeszülés mint máskor. Nem számítottam rá.

2019. ápr. 7. 14:46
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

OK, létezik olyan, hogy kémiai terhesség, de azért ez határeset... mert nem normál időben "jött meg". Nem tudom, neked milyen hosszúak amúgy a ciklusaid, de szerintem abszolút nem mindegy, hogy kémiai terhességként, vagy vetélésként kezelik-e...

Előbbi esetben a "nincs itt semmi látnivaló" elv érvényesül, utóbbi esetben azonban a következő terhességnél már megelőzésképpen szoktak adni progeszteronpótlást.

Két korai vetélésem volt (6-7 hetesen). Az elsőnél az első csepp vértől kaptam progeszteront, nem hajtott el a dokim, nagyon is komolyan vette. A terhesség nem maradt meg, de utána automatikusan csináltak küretet is, hogy ne maradjanak magzati szövetek bent. A következő terhességemnél már a pozitív teszttől kezdve kaptam a progeszteront. Nem volt gond, megszületett a lányom épségben. Az ezt követő terhességnél megint kaptam progit, ekkor is elkezdtem sajnos vérezni, nem maradt meg... DE! A küretet csak egy héttel a vetélés után végezték el (saját dokim sajnos szabin volt), és kaptam egy nagyon súlyos fertőzést, utána hónapokig szenvedtem, két (nagy)műtéttel tudtak csak helyrehozni, ráment az egyik petevezetékem. Szóval ez azért nem játék, hogy csak egy legyintéssel el lehessen intézni...

2019. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Tehát gyógyszert kellett volna adnia :(

Direkt mondtam neki h szeretnék és hogy be is mennék rögtön a receptért.

Részletesen elmondtam neki mindent és azt is,hogy kb 5 hetes terhesség lehet. 30 naposak a ciklusaim egyébként.

2019. ápr. 7. 14:57
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszernek akkor van értelme ha 1. hormonhiány okozza a vérzést, 2. rögtön a vérzés jelentkezésekor elkezded szedni.

Szerintem nem hibázott az orvosod.

2019. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ennek inkább a következő terhességnél lesz jelentősége, hogy miképpen kezelik...
2019. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!