Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan anyuka jelölt...

Van itt olyan anyuka jelölt aki már a terhesség előtt elvegeztette a toxoplazmozis vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Mi most tervezünk babát és a lakásban is és az udvaron is van cicánk. Én gyermekkorom óta imádom őket és mindig is ölbe vettem, simogattam. A háziorvosom szerint valószínűleg már atestem reges rég a fertőzésen, de kaptam beutalot vérvételre, ahol direkt ezt nézik. Van itt olyan, aki még a várandósság előtt elvegeztette a tesztet?

2019. ápr. 8. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges elvégeztetni előre, elvégzik a terhesség elején, utána ha negatív akkor hat hetetnte ismételni ahánlatos, ha van macskád.

Egyébként nekem is voltak 33 éven át macskáim , az ágyamban aludtak és mégsem kaptam el.

2019. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én ☺ kinti kutya, kinti-benti cica és egyéb háziállatok ellenére sem kaptam el. Az én orvosom is azt hitte, hogy tutira túlestem rajta, pedig nem túl gyakori állítólag.
2019. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőgyógyász kérte meg mikor elkezdtünk próbálkozni. Ez azért érdekes mert ha már túlestél rajta akkor a terhesség alatt nem kell nézetni. Én pl gyerekként a macskaszaros homokban játszottam és mindig is volt macskánk. Most is van egy benti. Soha nem estem át rajta uh nézeti a doki.
2019. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinti-benti cica imadat, ami kisgyerek korom ota tart, plusz egy agyban alvas utan se kaptam el 32 ev alatt.


Nem erdemes elore megcsinaltattni a tesztet

2019. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont érdemes megcsinaltatni, mert akkor eleve úgy indulsz neki a terhességnek, hogy már tudod, vigyáznod kell. Szerintem jó dolog, hogy ezt már a terhesség tervezesekor el lehet vegeztetni és tudod jó előre, hogy abba a kategóriába tartozol, aki jobb ha óvatos. Én jövő héten megyek vérvételre, biztos ami biztos alapon. Én szeretek mindenre felkészülni és az a 10 ezer forint sem vág földhöz minket. De hát mindenki maga tudja, csak kíváncsi voltam.
2019. ápr. 9. 04:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy már átestem, világéletemben voltak kijárós cicáim. Megcsináltattam a tesztet és kiderült, hogy nem estem át a betegségen. Terhesség alatt vigyáztam, hogy csak kesztyűben takarítsam a macskaalmot vagy inkább ne is én takarítsam.
2019. ápr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha én még nem estem át, akkor kizart, hogy az almot én takarítsam. A férjem dolga lesz akkor.
2019. ápr. 12. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!