Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Friss petesejt fogann meg,...

Friss petesejt fogann meg, akkor fiú, ha érett petesejt akkor lány lesz a baba? Ebben lehet valami igazság?

Figyelt kérdés

Azt szokás mondani, hogy a férfiak később érnek, lassabban nőnek fel, szóval hogy összességében éretlenebbek a velük egy idő lányoknál, úgy általában.


Tudom, hogy semmi biológiai, tudományos magyarázata nincsen, de egyszer nekem ezt mondták, és aztán ahogy elgondolkoztam rajta olyan logikusnak tűnik.


Azt mondták, hogy ha a ciklus elején próbálkozik az ember, akkor esélyesen fog megfoganni egy friss, vagyis mondhatni éretlenebb petesejt, míg hogy ha a menstruációhoz közeli van valaki, akkor már egy érettebb petesejtről van szó. És ezzel a párhuzammal lehet megtippelni hogy milyen nemű lesz valaki.

Bár ezen így első én is mosolyogtam, de aztán elmélkedtem rajta és úgy láttam benne rációt.

Mondhatni, hogy a fiúk az éretlen petesejtből való fejlődésbeli 'lemaradást' hozzák be idővel... :) Persze ennek valószínűleg más biológiai magyarázata van, de egy egy laikus elképzelésként, olyan lehet benne valami teória.


Szerintetek ezt az elmélettet össze lehet kapcsolni más elképzelésekkel, hogy mikor várható esélyesebben fiú és mikor lány?



2019. ápr. 8. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
A gyerek nemét nem a petesejt határozza meg, hanem attól függ, hogy az a hímivarsejt, amelyik megtermékenyíti, X vagy Y kromoszómát hordoz-e.
2019. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elméleteddel egy baj van.Próbálkozhatsz te a ciklusod elején babát összehozni, ha nem akkor van ovud akkor nem fog sikerülni.Ahogy ha nem menses környékén van ovud akkor sem fog összejönni a baba.Termékeny időszakban az ,,érett petesejt" kilökődik és vagy megtermékenyül vagy nem.A fiú és a lány is érett petesejtből készül és a férfi által hozott spermácskától függ, hogy fiú lesz e vagy lány, na meg a petesejttől, hogy melyikkel hajlandó párosulni.:)
2019. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elmeleted tobb sebbol verzik.

Eloszor is csak az eret petesejt megtermekenyitheto. Masodszor nem a petesejt hanem a himivarsejt donti el a gyerek nemet. Van egy elmelet miszerint az Y kromoszomas himivarsejtek gyorsabbak mig az X kromoszomajuak tovabb eletben maradnak.

2019. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Friss tojas
2019. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ovuláció általában csak egyszer van egy ciklusban, a petesejt meg kb. 24 óráig megtermékenyíthető. Az ondósejtek viszont akár egy hétig is várakozhatnak (bár azért nagyon csökkenő termékenységű népünknél esélyesebb az 1-2 nap), szóval nincs nagy választék és nem a ciklus hosszától vagy valami hormonzavartól függ. Az öregebb petesejtnél (akár a tulaja idősebb, mivel ugye adott számúval születnek a nők, akár "később", azaz pár órával lejjebb lett "elkapva" megtermékenyítésre) tudtommal maximum valamivel nagyobb a rendellenességek, öröklött betegségek száma, de a nemet az XX vagy XY-os spermium "dönti el", bár a legújabb kutatások szerint, a petesejt is valahogy válogat (gondolom ez is a jobb genetikai párosítás végett?) és nem feltétlenül a leggyorsabbat engedi be. Valamivel nagyobb az esély lányra, ha sperma már várakozik a "frissen ért" petesejtre, mert az XX-esek lassabbak, de tovább maradnak életben, mint a könnyebb "fejű", gyorsabb, de "törékenyebb" XY "fiúk". És a hüvely ph-ja sem teljesen mindegy. De ezek tényleg csak napokban-órákban mérhető különbségek és nem tuti módszerek, csak eltolják kb. 10-20%-kal a 49-51%-ot.
2019. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Óh, jó ég... 🤐😲

Csak az ovuláció környékén van esély a megtermékenyülésre.

Ha a nemet akarod befolyásolni, akkor a "legbiztosabb" házi módszer, aminek van igazságtartalma, h az ovu előtt néhány nappal vagytok együtt akkor lány, ha aznap akkor 50-50%, ovu után pedig fiura van esély.

Mert a "lány" spermiumok lassabban mozognak, viszont strapabíróbbak, tovább elnek. A fiuk gyorsak, viszont hamar elpusztulnak.

Erre 85 % esélyt mondanak a dokik.

Persze van a legbiztosabb módszer, h különválogatják és ugy ültetik be, de nem tusom, h ez egyszerű, földi embereknek elérhető e.

De amúgy azt hittem, h ezeket a dolgokag mindenki tudja a mai világban, ahol az információ csak úgy ömlik..🤔

2019. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amugy en azt olvastam valahol hogy van ilyen osszefugges. Csak nem a petevel. Hanem hogy a fiu spermak gyorsak a lany spermak lassabbak es tovabb elnek. Igy ha varakozniuk kell odabent akkor nagyobb esely a lanyra. De ezt igy nem egy orvosi szaklapban olvastam szoval 🤷🏼‍♀️
2019. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Igen ezt már kb 3an leírtuk.

De a kérdező mást kérdezett, nem pedig ezt.

2019. ápr. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!